Repertuar

24601, czyli "Nędznicy" Wiktora Hugo - Dąbrowa Łączy Pokolenia

Data wydarzenia:
16 Kwiecień 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej od 4 kwietnia (g. 14:00) w Punkcie Informacyjnym PKZ

Cykl Dąbrowa Łączy Pokolenia wraca na deski Pałacu Kultury Zagłębia. Pierwszym wydarzeniem w ramach cyklu w 2019 r. będzie znakomity spektakl 24601 oparty na powieści Nędznicy Wiktora Hugo w wykonaniu uczniów V Liceum Ogólnokształcącego, czyli grupy Prima Sort. Sztuka odbędzie się 16 kwietnia o 18:00 w Sali Teatralnej PKZ.

Głównym bohaterem spektaklu jest Jean Valjean, człowiek skazany za kradzież chleba na wieloletnie galery. Po warunkowym zwolnieniu jest on ścigany przez bezwzględnego inspektora Javerta. W spektaklu losy Jeana i Javerta ujęte zostały w ich zasadniczym kształcie, dzięki czemu dzieło teatralne zachowuje ducha i przesłanie literackiego pierwowzoru. Premiera spektaklu 24601 odbyła się 14 marca 2019 roku w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Interpretacja XIX-wiecznego tekstu przez młodych ludzi okazała się sukcesem i została nagrodzona owacjami na stojąco.

Grupa teatralna Prima Sort wyczarowała na scenie magiczne, momentami zabawne, ale też przerażające widowisko. Przykładowo: użyte w spektaklu manekiny w scenie danse macabre w połączeniu z mroczną muzyką przenoszą widza w inny wymiar, budzą refleksję zarówno o historii dawnej Francji, jak i indywidualnych losach każdego - także współczesnego - człowieka.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
Organizatorzy: V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Łączy Pokolenia to cykl odbywający się w Pałacu Kultury Zagłębia, którego współorganizatorem jest Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej, cykl kultury dostępnej na najwyższym poziomie, którego celem jest integracja osób w różnym wieku i spędzanie czasu w gronie najbliższych.

Wstęp na spektakl za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej wkrótce w Punkcie Informacyjnym PKZ.

Fot. Dariusz Nowak

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia