Repertuar

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data wydarzenia:
11 Styczeń 2015 godz. 14:30
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Program artystyczny 23. Finału WOŚP w Pałacu Kultury Zagłębia

start na schodach przed PKZ

 • godz. 14.30 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
 • godz. 15.00 popis artystyczny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci o/Dąbrowa Górnicza
 • godz. 16.00 koncert Cente
 • godz. 16.50 koncert Miro Witka
 • godz. 18.00 koncert Krzyk
 • godz. 19.00 koncert Tylko Po Chodniku
 • godz. 20.00 "światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni

Wydarzenia towarzyszące

godz. 10.00-15.00

 • Wyjazd wolontariuszy busami na tereny "zielone" miasta
 • Strzelnica airsoftowa - F.E.A.R. ASG (SP nr 10)

godz. 12.00-20.00

 • Sklepik pod aniołem - sprzedaż gadżetów i "słodkości" przez wolontariuszy z V LO
 • Przejażdżki motocyklowe - Klub Motocyklowy "FAITHLESS"

godz. 15.00-19.00

 • Pokazy ratownictwa medycznego - Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
 • Pomiary cukru, stoisko informacyjne, porady - Stowarzyszenie Diabetyków
 • Loteria fantowa - prowadzona przez Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Dąbrowie Górniczej
 • Stoiska z grami, stoły do hokeja - Polskie Towarzystwo Kulturalne
 • Malowanie buzi i zajęcia dla dzieci - Miejska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Nauki i Biznesu "Żak" Sp. z o.o.

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
 
Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Dzisiaj ogłaszany tematu 23. Finału precyzuje cel najbliższej zbiórki - “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

“Każdego roku temat Finału jest w gronie Fundacji pieczołowicie omawiany, a jego wybór uzależniony jest od aktualnych potrzeb w polskiej medycynie. Prowadzimy analizy i rozmowy z lekarzami różnych specjalności, z wybitnymi autorytetami w swoich dziedzinach, ale także w praktykami, którzy na co dzień pracują z pacjentami w szpitalach w całej Polsce. W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach” - mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zdaniem lekarzy specjalistów pediatria w Polsce musi się rozwijać w stronę kierunkowego leczenia. Aby tak się stało, standardem w stawianiu diagnozy powinny stać się badania genetyczne, tak jak to dzieje się w wielu krajach zachodnich. Owe badania mają one na celu trafniejsze rozpoznanie schorzenia lub zidentyfikowanie biologicznej przyczyny choroby. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podejmując temat 23. Finału, chce przede wszystkim przyczynić się do rozwoju tej części medycyny. Ze środków, które uda się zebrać podczas nadchodzącego Finału będziemy chcieli wesprzeć oddziały klinik wyspecjalizowanych w  takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. W trakcie swojej działalności Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dwukrotnie już wsparła pediatrię. 11. Finał WOŚP zatytułowany był “Dla niemowląt i dzieci młodszych”. Kupiliśmy wówczas 2 742 urządzenia za kwotę 26.015.625,60 zł. Także podczas 12. Finału zbieraliśmy dla pediatrii, temat Finału ponownie brzmiał “Dla niemowląt i dzieci młodszych”. Za zebrane fundusze zakupiliśmy 1 693 urządzenia o wartości 15.104.087,61 zł.

źródło: www.wosp.org.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia