Repertuar

105. Urodziny Miasta - Tort dla Dąbrowy + koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Data wydarzenia:
18 Sierpień 2021 godz. 16:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Nasze miasto ma już 105 lat! Dokładnie 18 sierpnia 1916 roku Dąbrowa Górnicza otrzymała prawa miejskie. Będziemy świętować aż pięć dni – od środy 18 sierpnia do niedzieli 22 sierpnia. Przed nami mnóstwo atrakcji, nie zabraknie też urodzinowego tortu.

18 sierpnia zapraszamy na finał konkursu Tort dla Dąbrowy - skierowanego do lokalnych cukierników - który odbędzie się od godziny 16:00 do 18:00! Wraz z wybiciem na tarczy miejskiego zegara godziny 18:00 przed Pałacem Kultury Zagłębia urodzinowo zagra Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Dustera z towarzyszeniem twórcy dąbrowskiego hejnału - Dariusza Ziółka!  

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

Dariusz Ziółek - gitarzysta basowy, pianista, działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi Fryderykiem za album 4 Basy. W 2001 roku uhonorowany został nagrodą za wybitne osiągnięcia basowe przez czasopismo Gitara i Bas. Koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi i bluesowymi.

Lokalizacja na mapie