Akcja Zima

Co zrobić, gdy na szkolnych korytarzach zabrzmi ostatni dzwonek i rozpocznie się zimowy wypoczynek, a my nie mamy w planach wyjazdu na obóz czy zimowisko? Koniecznie udać się do Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówek, które co roku w okresie zimowym przygotowują dla dzieci i młodzieży, spędzającej ferie w mieście, wachlarz interesujących zajęć.

Akcja Zima dedykowana młodym mieszkańcom naszego miasta jest cykliczną propozycją na międzysemestralną przerwę od nauki, dzięki której dzieciakom pozostającym w domu nie grozi nuda i monotonia. W naszym zimowym "rozkładzie jazdy" każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję na kreatywne spędzenie wolnego czasu, a może i szansę na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, w miłym towarzystwie i przyjaznej atmosferze. Pałac Kultury Zagłębia dba, aby dwutygodniowe lenistwo i odpoczynek od szkoły były czasem twórczym i aktywnym.

Na uczestników czekają liczne gry i zabawy ruchowe oraz logiczne, warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne, literackie, filmowo-kabaretowe, rękodzielnicze, ceramiczne, karaoke i wiele innych. Organizowany jest zimowy kulig, wycieczki (m.in. do Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego, Muzeum Zagłębia w Będzinie, kręgielni), sportowe rozgrywki oraz główny punkt programu, czyli uwielbiane przez wszystkie dzieci, młodsze i starsze - szaleństwo na białym śniegu. Również Kino KADR zaprasza na specjalne, bajkowe propozycje, które umilą okres zimowych ferii w mieście miłośnikom kina.

Radośnie spędzony czas oraz uśmiech uczestników są największą satysfakcją dla instruktorów PKZ oraz najlepszym dowodem, że ferie spędzone z Pałacem Kultury Zagłębia są fantastyczną przygodą i okresem pełnym wrażeń, który ma naładować dzieci pozytywną energią na dalsze miesiące nauki.

Tagi:  Akcja zima, Ferie