18 lutego o godzinie 17.00, w Sali Agora odbędzie się wieczór poetycki z okazji 45-lecia pracy twórczej Pana Leszka Wierzchowskiego. Wieczór umilać nam będzie również muzyka w wykonaniu Michała Walkowicza (pianino).
Twórczość Leszka Wierzchowskiego cechuje autentyczny, zdrowy humor i błyskotliwy dowcip. Autor umiejętnie wykorzystuje komizm słowa i sytuacji. Niejednokrotnie czerpie twórcze możliwości z formalnych i słownych walorów fraszki jako gatunku literackiego.
Jego fraszki stanowią niezwykły podręcznik o walorach edukacyjnych: barwne słownictwo, bogactwo porównań, wielość znaczeń – to wszystko przyciąga uwagę, porywa i unosi duszę odbiorcy.
Leszek Wierzchowski: urodził się 1949 roku w Zawierciu, ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie aktualnie mieszka. Regent Polskiego Ruchu Monarchistycznego. W latach 70. za walory literackie fraszek otrzymał stypendium Związku Literatów Polskich, którego obecnie jest członkiem. W latach 70. i 80. członek ugrupowań literackich: Poetyckiego Towarzystwa Wolonistów we Wrocławiu oraz Grupy Literackiej im. Władysława Sebyły w Częstochowie. Autor 3-ech utworów dramatycznych – akacja najbardziej znanego „Milenium” rozgrywa się w najgorętszych dniach 1980 roku w stoczni gdańskiej; ukazuje losy bohaterów na tle przełomowych wydarzeń w dziejach polskiego narodu. Fraszki jego autorstwa publikowane są stale na łamach bydgoskiego miesięcznika literackiego „AKANT” oraz miesięcznika społeczno-kulturalnego „ŚLĄSK”.