Blok 2
"Asta". (Nagroda za najlepszą scenografię. Osoby nagrodzone: Jill Kibbey & Stephanie Blonduel)
czas trwania: 15 minut, produkcja: Lukseburg, reżyser: Oliver Koos
Rok 1929. Szlachetnie urodzony Henrik L. melduje się wraz z rodziną w Grand Hotelu. Jednak powód jego wizyty jest raczej nieprzyjemny: jego syn jest ciężko chory i wymaga leczenia. Państwo L. przezywają trudny okres związany z chorobą syna i krachem na giełdzie. Henry chowa się w barze hotelowym i tam poznaje femme fatale Astę Nielsen. Daje się uwieść jej tajemniczej aurze i popełnia cudzołóstwo.
Zdjęcie pochodzi ze strony http://cargocollective.com/olivierkoos
"Happy Thoughts". (Nagroda za najlepszy montaż. Osoba nagrodzona: Layke Anderson)
czas trwania 14 minut, produkcja: Wielka Brytania, reżyser: Layke Anderson
Przywołując duchy klasycznej opowieści, para przeciwników staje ramię w ramię w obliczu katastrofy.
"Azurite". (Nagroda za najlepszą scenografię. Osoby nagrodzone: Alexia Crisp-Jones & Antoine Fenske)
czas trwania: 25 minut, produkcja: Francja, reżyser: Maud Garnier
Osiemnastoletnia Salome pracuje u swojego ojca, malarza uwielbianego za błękit. Jednak ojciec jest stary i nie jest w stanie stworzyć słynnego odcienia. Salome ma nadzieję, że ojciec przekaże jej swoją tajemnicę, jak dotąd zazdrośnie strzeżoną.
zdjęcie pochodzi ze strony: http://en.unifrance.org/
"Niewidzialne"/"Invisible". (Nagroda za najlepszy film polski. Osoba nagrodzona: Zofia Pręgowska)
czas trwania: 22 minuty, produkcja: Polska, reżyser: Zofia Pręgowska
Bohaterką filmu jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja filmu rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego pani Krystyna z racji swojego stanu zdrowia nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję.
-------------------------------------------------------------------
Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród – od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce..
Więcej informacji o festiwalu oraz filmach znajdą Państwo na oficjalnej stronie: www.grandoff.eu