Relacje

Zwiedzanie z dreszczykiem

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegłą sobotę zwiedzaliśmy Pałac Kultury Zagłębia w całkowitych ciemnościach, odwiedzając najważniejsze sale pałacu i poznając ich historię oraz przeznaczenie.

Ponad 90 osób wzięło udział w Nocnym Pałacowaniu w styczniu 2018 r. Sześć grup po 15 osób, uzbrojonych w latarki czołowe, przeszło przez najciekawsze pomieszczenia dąbrowskiego pałacu. Na trasie zwiedzania znalazły się m.in. Piwnica Teatralna, Galeria Sztuki, pomieszczenie pod salą teatralną i sceną, sale Agora oraz wiele innych. W każdym z nich czekały atrakcje, które miały na celu przybliżenie nie tylko historii danej sali, ale i funkcji jaką spełnia obecnie w pałacu. Nie brakowało dreszczyku emocji oraz występów muzycznych i wokalnych. Wszystko przygotowane wyłącznie przez pracowników PKZ, którzy wcielili się w różnorodne postaci. Zwiedzający byli pod wrażeniem organizacji, co szczególnie cieszy tych, którzy przyłożyli rękę do stworzenia całego widowiska.

Nocne Pałacowanie dotarło również do Pracowni Plastycznej. Zwiedzający, którzy uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, z nocnej zabawy wyszli nie tylko ze znakomitymi humorami, ale i z pamiątkowym gadżetem.

Na pewno nie była to ostatnia edycja Nocnego Pałacowania, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne imprezy, które ciągle wzbogacane są o nowe elementy.

Fot. Marek Wesołowski