Repertuar

Zimowy wypoczynek czas zacząć

Autor: Edyta Piekoszewska

Pałac Kultury Zagłębia przygotował pełen wrażeń i gorących atrakcji program ferii zimowych.

Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia edukacyjne, warsztaty i seanse filmowe, wszystko aby aktywnie i ciekawie spędzić ten zimowy czas. Dla zmarzluchów i miłośników tańca zostały przygotowane atrakcyjne warsztaty (hiphop, breakdance, balet i taniec współczesny), dla amatorów muzycznych przygód - warsztaty gry na gitarze a dla fanów robótek ręcznych – prace metodami patchwork, makata i haft.

W Galerii PKZ można wziąć udział w dwóch programach warsztatów: „Sztuka życia” oraz „Warsztat artysty”. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z powstawaniem dzieł malarskich niemal od zera, czym kieruje się artysta tworząc swoje prace i spróbować swoich sił w tej materii.

Jest także i coś dla kinomaniaków czyli Ferie z filmem w Kinie KADR. Przez dwa tygodnie prezentowane będą największe bajkowe animacje ostatniego roku: „Pszczółka Maja”, „Piorun i magiczny dom”, „Wielka Szóstka”, „Królowa Śniegu 2” i fabularny „Paddington”. Seanse w godz. 11.00 i 14.00 będą wyświetlane w 2D a w „trójwymiarze” o godz. 17.00 (z wyjątkiem „Pszczółki Mai” i „Padingtona”).