Relacje

Żegnajcie wakacje!

Autor: Olaf Otwinowski

30 sierpnia zakończył się okres letni w Pałacu Kultury Zagłębia. Pomału rozpoczyna się sezon kulturalny 2019/20, choć przed nami jeszcze jedna impreza plenerowa - Miejskie Dożynki 2019!

W ubiegły piątek odbyły się dwie ostatnie wakacyjne atrakcje w ramach Akcji Lato 2019. Dzieciaki biorące udział w zajęciach Ogarnij Teatr latem! zasadziły drzewka i krzewy przy Placu Wolności. Pomagali im pracownicy PKZ oraz rodzice i dziadkowie. Dzieci chciały tym gestem zwrócić uwagę mieszkańców na temat ekologii, bo to właśnie ekologia była tematem spektaklu, który wcześniej dzieciaki zaprezentowały na deskach pałacu. Finał poprzedzony był 5-dniowymi zajęciami, podczas których najmłodsi poznawali zagadnienia związane z teatrem, uczyły się tworzenia rekwizytów oraz odgrywania ról. Sztuka zakończyła się gromkimi brawami.

Tego samego dnia odbył się ostatni z koncertów cyklu Muzyka nad wodą. Deszcz zmusił nas do pozostania w PKZ, ale zespół Dikanda rozgrzał atmosferę. Pałacowa publiczność miała okazję usłyszeć piosenki inspirowane tradycyjnymi, folkowymi brzmieniami szeroko rozumianego orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś, aż po Indie. Widzowie byli zachwyceni!

I tak skończyły się wakacje… Teraz przyszła pora na uruchomienie pełnego sezonu wielkiej machiny kulturalnej zwanej Pałacem Kultury Zagłębia.

Fot. Marek Wesołowski