Pałac

Zaproś swoje ulubione kino do domu!

Autor: Grzegorz Drygała

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność kina Kadr, jak i innych kin w całej Polsce została zawieszona do odwołania. Od niemal dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa i przede wszystkim bez kontaktu z Wami, naszą niezawodną publicznością. Nie uważamy jednak, że był to czas stracony! Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych udało nam się wypracować nowy model funkcjonowania i powołać do życia platformę zrzeszającą kina studyjne - MOJEeKINO.PL.

Już 21 maja chcielibyśmy zaprosić Was na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której znów będziecie mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina. Jest to przedsięwzięcie wychodzące naprzeciw potrzebom dzielenia się kinowymi emocjami, wspólnego doświadczania i przeżywania wysokiej kultury, nie tylko stricte filmowej, ale też tej związanej z warsztatami edukacyjnymi, festiwalami  i Klubami Filmowymi. Spośród listy kin znajdujących się na platformie będziecie mogli wybrać swoje ulubione, regionalne kino studyjne i cieszyć się jego unikatowym programem!

IDEA
MOJEeKINO.PL to  platforma łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Projekt, który tworzymy, jest innowacyjny na skalę światową. W odróżnieniu od istniejących platform VOD, MOJEeKINO.PL posiada specjalnie dopracowany i wyselekcjonowany repertuar. Platforma ma promować sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego autorskiego programu, jednocześnie wypełniając niszę filmami studyjnymi, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych.

W realizacji wirtualnego kina upatrujemy także szansę na przedłużenie możliwości obejrzenia filmu po jego kinowej premierze. Po uzgodnieniu z dystrybutorem schodzący z ekranów kin studyjnych film, trafi do naszych wirtualnych sal na kolejne tygodnie, aby osoby niekorzystające z tradycyjnego kina mogły obejrzeć wyczekiwane dzieło nie czekając na pojawienie się go na VOD. Wspólnie z nami nową wirtualną rzeczywistość postanowili kreować dystrybutorzy, z którymi współpracujemy też w kinach tradycyjnych – Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Velvet Spoo.

ZASADY DZIAŁANIA
Na platformę widz będzie mógł wejść poprzez stronę MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby swoich widzów. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

NA POCZĄTEK COŚ EKSTRA
Działalność platformy rozpocznie wydarzenie wyjątkowe - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w Warszawie. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca. Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych (Cannes, Berlinale). Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN. Po WIOŚNIE FILMÓW na platformie zagoszczą kolejne festiwale m.in. HER DOCS czy 48HFP.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czekamy na Was od 21 maja w wirtualnej sali kina Kadr pod adresem MOJEeKINO.PL!