Relacje

Zapach świąt unosi się w powietrzu

Autor: Olaf Otwinowski

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zwiastują je nie tylko ostatnie, tegoroczne wydarzenia kulturalne w Pałacu Kultury Zagłębia i spotkania wigilijne, ale także tradycyjny Kiermasz Świąteczny, który odbył się w miniony piątek 14 grudnia.

Kiedy na Placu Wolności mieszkańcy Dąbrowy Górniczej przebierali w świątecznych bibelotach i oddawali się atmosferze świąt w obliczu mrozu i wielu atrakcji kiermaszu, w pałacowej Piwnicy Teatralnej odbywał się równie nastrojowy koncert zespołu Youth Novels. Koncert, który wieńczył cykl młodej muzyki PIWNICA w 2018 roku. Młodzi artyści przenieśli nas w niezwykły świat emocji, dzięki rozbudowanemu instrumentarium i niezwykłej dbałości o muzyczne szczegóły. W głosie Anny Babrakowskiej zapewne zakochał się niejeden widz, pomimo chłodnego, lekko mrocznego oblicza twórczości duetu.

Kolejne, weekendowe dni przyniosły nam Spotkanie Wigilijne w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie oraz Niedzielne Poranki Teatralne w PKZ Domu Kultury Ząbkowice, gdzie dzieci miały okazję wziąć udział w spektaklu Niesamowite Przygody Ruperta Greena.

Powoli wyciszamy się, by w pełni oddać się wyjątkowym chwilom Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w raz z 2019 rokiem czeka nas ponownie wiele wydarzeń, które mamy nadzieję przysporzą Państwu niesamowitych wspomnień.

Fot. Karolina Pazera