Relacje

Zabawa w Miasteczku Świętego Mikołaja!

Autor: Agnieszka Czarnik

Kilka dni temu z dalekiej północy przyjechał do nas Świety Mikołaj! Zaparkował swój zaprzęg na dachu Pałacu Kultury Zagłębia, skąd wyryszył w trasę, aby odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci. Od 3 grudnia wędrował po mieście i rysował uśmiechy na twarzach dzieci!

Punktem kulminacyjnym jego długiej podróży była zabawa w Miasteczku Świętego Mikołaja, które za sprawą dzielnych elfów, 6 grudnia pojawiło się w Holu Pałacu Kultury Zagłębia. Nasz długobrody Gość w czerwonym kostiumie rozdawał najmłodszym prezenty a w oczekiwaniu na nie,  drużyna elfów i drużyna reniferów umilały czas prowadząc warsztaty tworzenia ozdób choinkowych

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej - muzycy ubrani w mikołajowe czapki zagrali dla wszystkich fantastyczne świąteczne melodie.  

Tego dnia w Pałacu pojawiły się aż dwie choinki! Jedna dumnie stała i pozowała z Wami do zdjęć a druga przechadzała sie po korytarzu i zapraszała do wspólnej zabawy. Nie wierzycie? Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego dnia!

Po wielkich emocjach nasi milusińscy zasiedli na Sali Teatralnej, aby obejrzeć spektakl pt. Zimowa przygoda, z którym wystąpili aktorzy Teatru Lalek Rabcio. Na naszej scenie stanęli także laureaci konkursu plastycznego kart pocztowych, którzy odebrali nagrody z rąk Zastępcy Dyrektora Pałacu Kultury Zagłębia - Edyty Piekoszewskiej. 

To nie koniec atrakcji! Sprawdź szczegóły naszej świątecznej oferty kulturalnej!

Więcej zdjęć z tego dnia znajdziecie na profilach naszych mediów społecznościowych oraz na blogu.