Aktualności

Za nami koncert z okazji rocznicy urodzin Spisaka!

Autor: Olaf Otwinowski

Wczorajszego wieczoru na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbył się koncert z okazji rocznicy urodziny patrona festiwalu - Michała Spisaka. Na deskach PKZ zobaczyliśmy i usłyszeliśmy AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia, Krakowski Kwintet Dęty oraz zespół Messages Quartet.

Uroczysty koncert rozpoczął się od gali, w której wzięli udział przedstawiciele władz miasta, partnerów festiwalu oraz jego sponsorów. Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczycili nas żyjący przyjaciele Michała Spisaka - Jadwiga Górecka oraz prof. Leon Markiewicz. Ich obecność podczas muzycznego wieczoru sprawiła, że obcowaliśmy z muzyką dąbrowskiego kompozytora w niezwykłej, rodzinnej atmosferze.

Muzycy na scenie wykonali Sinfonię Concertante nr 2 Michała Spisaka, Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, Quadruple concerto na flet, obój, klarnet, fagot i orkiestrę Jean'a Françaix'a oraz znakomite, filmowe dzieła Wojciecha Kilara - i zrobili to w iście mistrzowskim stylu!

Koncert poprowadziła Ewa Niewiadomska.

Dziękujemy wszystkim widzom za obecność tego szczególnego dnia, jednocześnie pragniemy zaprosić Państwa na kolejne festiwalowe wydarzenia.

PARTNER KONCERTU: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A.