Aktualności

Za nami II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka

Autor: Olaf Otwinowski

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka dobiegł końca! W miniony weekend odbyły się dwa ostatnie, festiwalowe wydarzenia. 

23 września o 19:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpiły dwie laureatki 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka - oboistka Joana Soares z Portugalii w roli solistki oraz Agata Piątek jako członkini Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, która wystąpiła pod batutą Yaroslava Shemeta. W programie koncertu publiczność usłyszała m.in. Serenadę na orkiestrę Michała Spisaka, lecz także dzieła filmowe Wojciecha Kilara i Trzy Tańca Symfoniczne op. 34 Henryka Mikołaja Góreckiego. Uroczysty koncert zwieńczył muzyczną część festiwalu, która trwała od sierpnia.
Partnerem wydarzenia było Saint-Gobain Polska

Dzień później - 24 września o 10:00 - odbyła się gra miejska Znak Szczególny inspirowana życiorysem patrona Festiwalu oraz powieścią Grażyny Bacewicz. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić 7 punktów zlokalizowanych w różnych częściach centrum Dąbrowy Górniczej i wykonać zadania, za które otrzymywali skrawek fabuły powieści kryminalnej. Po wykonaniu wszystkich zadań, na podstawie zebranych wątków musieli stworzyć pomysł na powieść dla - cierpiącej na brak weny - Grażyny Bacewicz. Gra organizowana była we współpracy z Centrum Gier Furia.
Partnerem gry miejskiej była firma: OPT-KOM

Dzięki wszystkim wydarzeniom można śmiało stwierdzić, że drugą edycję Festiwalu Spisaka zapamiętamy na długo!

Fot. Marek Wesołowski