Repertuar

XIV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Autor: Krzysztof Korzeniecki

XIV Dąbrowska Ściema Kabaretowa, kontynuując tradycję lat poprzednich, tym razem będzie odbywać się w klimacie PRL, w sposób doniosły i zgodny z jedyną słuszną myślą… naszą!

trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Każda „debeściakowa” edycja to inny charakter i klimat. Przez te wszystkie lata przez scenę PKZ przewinęły się klimaty: operowe, westernowe, kosmiczne, pechowe. Tym razem zagości a może nawet i wróci na moment…  klimat czerwony, rodem z PRL.

Sobota - godz. 16.00 to już zgodnie z tradycją „debeściakowego ludu kabaretowego” konkurs siedmiu… siedmiu reprezentantów sztuki komicznej, w tym solistów: Antoniego Gorgonia Gruchy i Marcina Wojciecha. O podium zawalczą także kabarety: Czołówka Piekła, Weźrzesz (zeszłoroczni laureaci), Z konopi, Inaczej i Trzecia strona medalu. Skład konkursowy jak co roku, będzie budził wiele emocji do ostatniego numeru a  pikanterii całego wieczoru doda konkurs filmów nakręconych przez kabarety właśnie w klimacie PRL. Tylko podczas tego wieczoru jedyne i słuszne jury czyli Publiczność, zagłosuje na swoich trzech faworytów, których czeka wieczna chwała, splendor i… nagrody finansowe.

Całość zakończy i spuentuje w jedyny, możliwy i poprawny sposób - Kabaret ADI czyli Marcin Osiewicz oraz Władysław Sikora (m.in. twórca Kabaretu Potem).

Prowadzenia sobotniego wieczoru w roli gospodarza, reprezentując „debeściakowy lud kabaretowy”, podejmie się Kabaret DNO.

Niedzielny finał, rozpoczęty punktualnie o godz. 17.00, to wieczór laureatów, wybranych przez jedyną, słuszną Publiczność. Ciężaru i honoru prowadzenia oraz bycia gwiazdą wieczoru finału XIV Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej podjął się nikt inny jak zasłużony i śmiechem umocowany - towarzysz Bałtroczyk, Piotr Bałtroczyk.

Przewidziane zostały również dwa wieczory filmowe pod wspólną nazwą: DeBeŚciakowy przegląd filmowy. 10 marca w czwartek o godz. 19.00 rozpocznie się przegląd filmów kabaretu DNO a 11 marca o godz. 17.00 przegląd zielonogórskich filmów wytwórni AYoY.


Program XIV Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej

10.03.2016 - czwartek
Godzina 19.00 – Debeściakowy przegląd filmowy – pokaz filmów kabaretu DNO - kup bilet

11.03.2016 - piątek
Godzina 17.00 – Debeściakowy przegląd filmowy – pokaz filmów wytwórni AYoY - kup bilet
Uwaga! Zaplanowany piątkowy wystep kabaretów "Zagłebia Zielonogórskiego" jest odwołany. Informacja o zwrotach biletów.

12.03.2016 - sobota
Godzina 16.00 - Konkurs o tytuł DeBeŚciaka - kup bilet

  • Antoni Gorgoń Grucha
  • Marcin Zbigniew Wojciech
  • Kabaret Czołówka Piekła
  • Kabaret Inaczej
  • Kabaret Weźrzesz
  • Kabaret Trzecia strona medalu
  • Kabaret Z konopi

13.03.2016 - niedziela
Godzina 17.00 - Wieczór laureatów i występ kabaretu DNO (prowadzenie i gwiazda wieczoru – Piotr Bałtroczyk) - kup bilet
(Trzy sobotnie kabarety zawitają na finałowym podium, otrzymując tytuły: DeBeŚciaka, BeŚciaka i Ściaka oraz nagrody finansowe)


więcej o Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej

 

Sponsorzy:

 

Patronat medialny:

          

[poll:14492]