Aktualności

XI Międzynarodowy Konkurs im. M. Spisaka - nabór rozpoczęty!

Autor: Olaf Otwinowski

Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ogłaszają nabór do XI edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, otwierając tym samym drogę do międzynarodowej kariery studentom i uczniom z całego świata.

Pierwszym krokiem, by otrzymać miano mistrza, jest wysłanie zgłoszenia w terminie do 16 czerwca 2017 r. Może to zrobić każdy adept sztuki instrumentalnej, który nie ukończył 30. roku życia. W tym roku przed swoją życiową szansą stoją osoby grające na skrzypcach, altówce i oboju. Właśnie w tych trzech specjalnościach będą ze sobą rywalizować młodzi muzycy, którzy zaprezentują swój talent przed międzynarodowym jury, składającym się z cenionych pedagogów i specjalistów.

Laureaci konkursu imienia najsłynniejszego dąbrowskiego kompozytora zyskują nie tylko tytuł i możliwość zaprezentowania się wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej przed dużą publicznością, ale i otrzymują nagrodę pieniężną, która w przypadku I miejsca wynosi 12 tysięcy złotych! 

XI edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 – 23 września 2017 roku. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć TUTAJ.

PATRONI MEDIALNI: