Pałac

X DEBEŚCIAK JUBILEUSZOWY

Autor: Grzegorz Drygała

debeciak_201125.03.2011 godz. 19.00
26.03.2011 godz. 16.00
27.03.2010 godz. 17.00

Sala Teatralna
Bilety: 80 zł, 70 zł, 60 zł, 50 zł, 40 zł
kup_bilet_2

 

X DĄBROWSKA ŚCIEMA KABARETOWA - JUBILEUSZ DEBEŚCIAKA

25.03.2011, PIĄTEK - X URODZINY DEBEŚCIAKA - START GODZ. 19.00
BILETY: 60 zł, 50 zł, 40 zł

 • KABARET NOŁNEJM
 • KABARET SMILE
 • TOMASZ JACHIMEK
 • KABARET ANI MRU MRU

26.03.2011, SOBOTA - KONKURS - START GODZ. 16.00
BILETY: 80 zł, 70 zł, 60 zł

 • KABARET BABECZKI Z RODZYNKIEM
 • KABARET CHYBA
 • KABARET CZESUAF
 • KABARET NOWAKI
 • KACPER RUCIŃSKI
 • KABRET LIQUIDMIME
 • KABARET SZARPANINA

po zakończeniu głosowania przez publiczność na deser Kabaretus Fraszka

27.03.2011, NIEDZIELA - KONCERT LAUREATÓW oraz KABARET JURKI START GODZ. 17.00
BILETY: 70 zł, 60 zł, 50 zł

 

SPONSOR I NAGRODY
pzu

 

         
SPONSOR II NAGRODY
ursanowa
         
SPONSOR III NAGRODY

wrzos piex mie
 

PARTNERZY    
LOGO SZUMA  gwsh mab3e20logo_dominium  
nonejm
 
KABARET NOŁNEJM
Z zawodu satyrycy, krytycy filmowi, teatralni, badacze kultury dalekowschodnich. Spektakle NOŁ NEJM to zazwyczaj tematycznie zamknięte całości w których pierwsze skrzypce grają dźwięk, światło i oni sami. Bawią słowem, ruchem i gestem. Każdy skecz ma swój dominujący kolor, ma swoje tempo i swój odrębny klimat. NOŁ NEJM nie boi się tematów trudnych jak : śmierć, upiory i strachy.
   
smile
 
KABARET SMILE
Kabaret Smile to młody lecz dynamicznie rozwijający się kabaret posiadający już na swoim koncie całkiem spory dorobek artystyczny. Członkowie grupy to młodzi i czarujący artyści. Skecze kabaretu Smile pisze samo życie. Absurdy życia codziennego są przez nich uwypuklane i przedstawiane w przezabawny sposób. Opowiadając o takich rzeczach jak szafa, wizyta u psychologa czy reklama potrafią doprowadzić widza do łez. Często zresztą to sama widownia jest wykonawcą skeczu, bowiem jedną z największych zalet kabaretu Smile jest mistrzowska umiejętność interakcji z publicznością i wciągnięcia jej do wspólnej zabawy. Dynamicznie rozpoczęta kariera i licznie wygrywane festiwale sugerują iż niebawem ten młody kabaret z Lublina dołączy do grona polskiej czołówki sceny kabaretowej.
   
tomaszjachimek
TOMASZ JACHIMEK
Napisało redaktorstwo:
„Tomasz Jachimek w gęstym i dynamicznym programie bawił publiczność scenkami z życia człowieka, którego aspiracje, marzenia i cele życiowe kształtują poradniki i kolorowe pisma. Kiedy podrywał dziewczynę, dając wykład o teatrze Czechowa, naszpikowana terminami krytycznoliterackimi, publiczność płakała ze śmiechu”
Katarzyna Janowska, Polityka

 

   
ani_mru_mru
 
KABARET ANI MRU MRU
To kabaret dla każdego widza. Nie trzeba być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, żeby móc się dobrze bawić - ten kabaret polityką się nie zajmuje. Chłopaki z Ani Mru Mru podejmują tematy z życia wzięte np. skecz Na porodówce, albo puszczają wodze wyobraźni i wprowadzają bohaterów baśniowych np. skecz o wampirku pt. Tofik. Są rozchwytywani, a każdy ich skecz bawi do łez. Zdobywcy wielu nagród. Mają swój własny, niepowtarzalny styl - polecamy!
   
babeczki

 

 
KABARET BABECZKI Z RODZYNKIEM
Babeczki i Rodzynek pochodzą z Zielonej Góry i okolic. Powstali w roku 2005, kiedy to zdeterminowane kobiety zawiązały koalicję, albo inaczej Ligę („Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi"), nazwały ją kabaretem, zmusiły do współpracy mężczyznę i wyszły na polskie sceny.
Od tej pory istnieją i bawią publiczność na przeglądach i konkursach, gdzie zdobywają coraz większa liczbę nagród. Ale nie tylko tam, bo ostatnio Babeczki pojawiają się w całej Polsce, podbijając serca publiczności i powiększając grono swoich fanów. Rozwijają się bardzo szybko, a ich humor, to obserwacja codziennych sytuacji, dobre teksty i charakterystyczne postacie. Złośliwi twierdzą, że przemycają feministyczne przekazy podprogowe, ale to są plotki rozpowszechniane przez fanatyczne ugrupowania szowinistyczne. I grubo myli się ten, kto uważa, że baby w kabarecie nie dają rady!
   
chyba
 
KABARET CHYBA
Inteligentny humor, silna osobowość, odważne tematy, cięty jezyk, świetne pomysły i werwa tworzą mieszankę zachwycającą widzów. Potwierdzeniem wyjątkowości Kabaretu Chyba jest zdobycie głównych nagród na najbardziej prestiżowych konkursach kabaretowych. Tylko w maju 2010 roku jury pod przewodnictwem Stanisława Tyma przyznało Chybie I nagrodę na XXVI Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie, a jury Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PrzeWAŁka w Wałbrzychu przyznało Grand Prix. Kabaret Chyba powstał w 2007 roku we Wrocławiu i tworzą obecnie cztery osoby: Piotr Gumulec (którego występ Piotr Bałtroczyk zapowiedział słowami: "zobaczcie, jak on to robi..."), Maciej Gliński (ktoś go porównał do Louisa De Funesa), Sylwia Styczeń (nagradzana za autentyczność i naturalność) oraz Seweryn Domagała (coraz bardziej uznany i obiecujący autor tekstów). Kabaret Chyba obecnie wystawia program "O tym i o tamtym", który wręcz asertywnie traktuje o mediach i aktualnych tematach społeczno-obyczajowych.
   
czesuaf

 
KABARET CZESUAF
Kabaret Czesuaf powstał w 2002 roku w Poznaniu z inicjatywy studentów tutejszego uniwersytetu. Główny sprawca tego wiekopomnego wydarzenia - Tomek, dzięki różnym zrządzeniom losu (np. swego czasu rozwieszał po uczelniach ogłoszenia głupiej treści) poznał Ewę, Damiana i Wojtka (jakoś koło poniedziałku). W czwartek już razem występowali na scenie. Przełomem w życiu kabaretu była jesień 2003 roku. Kabaret Czesław stał się wtedy kabaretem Czesuaf i zmienił nieco skład. Obecnie kabaret Czesuaf tworzy pięciu przystojnych inaczej facetów: Tomasz Nowaczyk, Maciej Morze, Łukasz Szymanek, Wojciech Kowalczyk oraz Przemysław "Dzięcioł" Dzięgiel. Najnowszy program Czesuafa to "Kundel czyli taki mieszaniec". Kabaret Czesuaf jest laureatem wielu nagród, w tym II nagrody na 23. Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie (2007), I nagrody na XXV Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2004), Grand Prix oraz Nagrody Publiczności XII Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" w Ełku (2006), II nagrody podczas XXVII Wieczorów Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2006) oraz Grand Prix IV Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2006).
   
nowaki

 
KABARET NOWAKI
Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią, energią i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie, a wiadomo, że nie zawsze warunki są typowo kabaretowe (zamknięta, kameralna sala i tłum wielbicieli kabaretu) brak tych czynników absolutnie nie przeszkadza kabaretowi Nowaki, żeby zarazić dobrą zabawą najbardziej ponurego widza.
   
kacper
 
KACPER RUCIŃSKI
Kacper Ruciński to polski artysta kabaretowy z Malborka, uprawiający stand-up comedy. W swoich monologach porusza tematy które dotyczą kazdego nas w życiu codziennym, ale potrafi zaprezentować to w taki sposób, że na długo będziemy o jego występie pamiętać. Kacpra Rucińskiego charakteryzują umiejętności gawędziarskie, błyskotliwe puenty oraz znakomity kontakt z publicznością, umożliwiające swobodne i dowcipne przedstawianie przemyśleń charakterystycznych dla przedstawicieli młodego pokolenia. W roku 2009 i 2010 odniósł wiele sukcesów na polskiej scenie kabaretowej i zgodnie przez wszystkich typowany jest na przyszła gwiazdę polskiego stand up-u.
   
li
 
KABARET LIQUIDMIME
Kabaret Liquidmime to jednoosobowy kabaret. Jim Williams czyli Liquidmime dorastał oglądając mnóstwo kreskówek i naśladując wszystkie dziwne głosy i dźwięki płynące z ekranu. Zaczął uczyć się pantomimy gdy miał 16 lat, poczym wgłębiał się w klaunadę, improwizację i aktorstwo po to, by samemu zmienić się w kreskówkę z krwi i kości. Występował wzdłuż i wszerz USA, gdzie poznał żonę, utalentowaną aktorkę pantomimy, która uprowadziła go do Polski. Bez paniki jednak, jest tu legalnie. Można go wylegitymować i zobaczyć kartę stałego pobytu.
   
szarpanina
 

KABARET SZARPANINA
Szarpanina to laureat tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA (II nagroda oraz Nagroda Publiczności). Kabaret istnieje od grudnia 2007 roku, jednak jego członkowie związani są ze sceną kabaretową już od kilku lat. Na swoim koncie jako Szarpanina mają 2 autorskie programy: Wyspa oraz Krajm Storys. Są autorami scenariuszy kilku kabaretonów i koncertów tematycznych, pisują też skecze radiowe w ramach współpracy z Polskim Radiem Szczecin.

Dynamiczny program okraszony porywającą grą aktorską i oprawą muzyczną to cechy, jakimi Szarpaninę określają widzowie, jurorzy i jakimi Szarpanina określa się sama.
Szarpanina to również główny animator życia kabaretowego Szczecina i okolic. Kabaret jest organizatorem największego festiwalu kabaretowego w regionie - Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK, regularnie organizuje kabaretony, spotkania i warsztaty kabaretowe dla młodzieży.
  Źródło: www.polskiekabarety.pl , www.kabarety.com.pl , www.hrabi.pl