Relacje

Wyprawa do serca restauracji

Autor: Olaf Otwinowski

Po raz kolejny zafundowaliśmy naszym podopiecznym lekcję, której nigdy nie zapomną. Tym razem postanowiliśmy odsłonić przed nimi arkana sztuki kulinarnej, zabrać ich w magiczną podróż do świątyni zapachów, smaków i woni z nadzieją, że w którymś z nich obudzi się przyszły Master Chef, albo przynajmniej wytrawny degustator.

Dzieciaki uczestniczące w Akcji Lato w Klubie Osiedlowym Krąg przeżyły kulinarną przygodę w restauracji Green Park – Pogoria Residence. Miały wyjątkową okazję zwiedzić kuchnię – serce restauracji, przeprowadzić wywiad z szefem, skosztować dania dnia oraz specjalnie przygotowanego dla nich deseru.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się niemało na temat savoire vivre’u i reguł właściwego zachowania przy stole. Niestraszny im już wykwintny obiad w restauracji czy rodzinna uroczystość.  Tajniki etykiety i wiązania serwetek, jak również niuanse związane z ustawieniem sztućców po skończonym posiłku, nie powinny nastręczać dla nich żadnych problemów.

Zapraszamy do uczestnictwa w Akcji Lato i innych imprezach organizowanych przez Pałac w te wakacje. Zarówno wy, jak i wasze dzieci, będziecie mogli spędzić wolny czas twórczo, z korzyścią dla ciała i ducha.

Tekst: Grzegorz Marcinkowski / Magdalena Koziak
Fot.: Magdalena Koziak