Relacje

Wyniki i podsumowanie X MFF Zagłębie i Sąsiedzi

Autor: Olaf Otwinowski

Przez trzy ostatnie dni Pałac Kultury Zagłębia stał się ogólnokrajowym centrum folklorystycznym. Wszystko za sprawą jubileuszowego X Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego Zagłębie i Sąsiedzi. Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzili mury pałacu, nie zapomną niezwykłej atmosfery, która zawładnęła tym miejscem.

Piątek stał pod znakiem dziecięcych grup śpiewaczych, kapel ludowych oraz zespołów tanecznych. Najmłodsi artyści ludowi zawładnęli pałacową sceną. Trzeba zaznaczyć, że niektóre pociechy występujące na scenie nie miały nawet skończonych 3 lat, mimo to dzielnie prezentowały swój talent.

Późnym popołudniem tego samego dnia na deski Sali Teatralnej weszli dorośli, którzy aż do niedzieli prezentowali wachlarz twórczości muzycznej, tanecznej i śpiewaczej z całej Polski. Pomimo pięknej pogody, dąbrowska publiczność nie zawiodła i wraz z sobotnim popołudniem zaczęła liczniej przybywać do pałacu. Zabawa trwała non stop, jak nie na scenie PKZ, to w jego holach lub na Placu Wolności. Festiwal z biegiem lat stał się imprezą nasyconą nie tylko folklorem, ale również miłością do ludzi, którą czuć w powietrzu, gdy tylko zespoły pojawiają się w Dąbrowie Górniczej. Z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję.

WYNIKI X MFF ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI

Fot. Marek Wesołowski