Relacje

Wyjątkowe ferie ze ŚŚ w Antoniowie

Autor: Małgorzata Fert

Podczas pierwszego tygodnia zimowego odpoczynku, dzieci i młodzież pozostająca na ferie w domu, mogła korzystać z różnorodnych zajęć organizowanych w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie, w ramach Akcji Zima 2017.

Na warsztatach manualnych uczestnicy wykonali bałwanki w szklanych kulach i przestrzenne śnieżynki, po czym z nieukrywanym entuzjazmem przystąpili do rywalizacji podczas turnieju szachowego, który dostarczył wszystkim wielu wrażeń i emocji. W kolejnych dniach dzieciaki bawiły się przy rytmach karnawałowej muzyki, brały udział w warsztatach tanecznych i wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich smażyły aromatyczne oponki.

Nie obyło się również bez wycieczek! Dzieci odbyły lekcję biblioteczną pt. "Zimowa podróż z książką do książki" w Bibliotece Miejskiej w Będzinie i miały okazję "zaprzyjaźnić się" z kukiełkami z Teatru Lalek. Jednak największą przyjemność naszym podopiecznym sprawiła wizyta w najsłodszym miejscu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, tj. Manufakturze Lizaków "Hokus–Pokuss", w której odbyły się warsztaty przygotowywania wyrobów z masy cukierniczej. Każdy zaprojektował i wykonał swoje autorskie drobiazgi, które zabraliśmy ze sobą na "słodką" pamiątkę do domu. Na zakończenie – jeszcze jeden kulinarny akcent – wizyta w pizzerii, gdzie uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi kucharze, przygotowując włoski specjał.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego tygodnia i zapraszamy do udziału w zajęciach prowadzonych w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie – już po feriach zimowych.