Aktualności

Wspomnienia przy kawie z Magdaleną Zawadzką

Autor: Olaf Otwinowski

Listopadowe, pierwsze w nowym sezonie, spotkanie „Kawy z Gwiazdą” otworzyła Magdalena Zawadzka – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Wielbiciele nie zawiedli, na spotkanie z artystką prowadzone przez Agnieszkę Strzemińską z Radia Katowice, przybyło aż 130 osób!

Aksamitny głos Pani Magdaleny wprowadził zgromadzonych w stan błogości i spokoju. Przenieśliśmy się kilkadziesiąt lat w przeszłość, by wysłuchać opowieści o rodzicach, o pierwszych krokach w stronę kariery aktorskiej, i o… cyrku. Jak się okazało, Magdalena Zawadzka jest tą sztuką zauroczona, a czar rzucił na nią własny dziadek. Choć za oknem zapanowała już jesienna atmosfera, sala była wypełniona pozytywną energią – nie zabrakło pogody ducha, szczerości i sympatii.

Niezwykle istotnym tematem była kariera teatralna. Opowieści aktorki były tak żywe, że niejeden uczestnik poczuł się tak jakby sam stał na scenicznych deskach. Może nawet podczas spektaklu „Klan Wdów” z udziałem Magdaleny Zawadzkiej, który już za chwilę odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia?

Zdjęcia i tekst: Iga Długokęcka