Repertuar

Wirtualny repertuar PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Działania Pałacu Kultury Zagłębia ponownie przenoszą się do świata wirtualnego. Od 27 listopada w mediach społecznościowych oraz na stronie PKZ pojawią się nowe cykle filmów z zajęciami i warsztatami dla całej rodziny! Pierwsza część Wirtualnego repertuaru potrwa do 18 grudnia.

Od poniedziałku do piątku, codziennie o 18:00, pracownicy Pałacu Kultury Zagłębia będą prezentować warsztaty online, które pomogą mieszkańcom zagospodarować czas wolny. Wirtualne działania rozpoczną się 27 listopada od cyklu Kreatywna Niespodziewanka. Widzowie mogą spodziewać się wszystkiego począwszy od Warsztatowego Poradnika Profesora Fushera, w którego wcieli się znany z Kabaretu DNO Jarosław Cyba, przez zajęcia taneczne i lekcje gry na pianinie, po filmy dedykowane grom planszowym.

KREATYWNA NIESPODZIEWANKA CZ. I - Z kuferka profesora Fusherka
KREATYWNA NIESPODZIEWANKA CZ. II - Gra w "Samotnika"
KREATYWNA NIESPODZIEWANKA CZ. III - Uczymy się grać kolędę Przybieżeli do Betlejem

W poniedziałki publikowane będą warsztaty Robótki zręczne, których głównym tematem będą ekologiczne ozdoby na choinkę. Cykl ten ma przygotować mieszkańców Dąbrowy Górniczej do akcji Świąteczne drzewko dobrego słowa, polegającej na ozdabianiu wybranych drzewek na terenie miasta własnoręcznie zrobionymi oraz przyjaznymi dla środowiska ozdobami.

ROBÓTKI ZRĘCZNE CZ. I - Makramowa gwiazdka na choinkę
ROBÓTKI ZRĘCZNE CZ. II - Gwiazdka z drewnianych spinaczy
ROBÓTKI ZRĘCZNE CZ. III - Ozdoby z masy plastycznej

Wtorek dedykowany będzie najmłodszym, a zajęcia Dobrze w domu być z mamą poprowadzi Maja Szwedzińska, prezentująca zabawy różnymi formami plastycznymi.

DOBRZE W DOMU BYĆ Z MAMĄ CZ. I - Ekologiczna bombka z firanki
DOBRZE W DOMU BYĆ Z MAMĄ CZ. II - Świąteczne krasnale
DOBRZE W DOMU BYĆ Z MAMĄ CZ. III - Słoik na pierniczki

Środa to cykl Zobrazowani, zajęcia będą dotyczyć malowania i rysunku. W role prowadzących wcielą się pałacowi instruktorzy plastyki oraz specjaliści Galerii Sztuki PKZ.

ZOBRAZOWANI CZ. I - Obraz metodą pouringu
ZOBRAZOWANI CZ. II - animacja poklatkowa
ZOBRAZOWANI CZ. III - litografia kuchenna

Warsztaty u Taty to natomiast czwartkowa propozycja Kamila Adamusa, który wraz ze swoimi pociechami pokaże, że ze zwykłych rzeczy dostępnych w domu można wykonać niezwykłe dzieła plastyczne.

WARSZTATY U TATY CZ. I - Mikołaje
WARSZTATY U TATY CZ. II - Szyszkowe ptaszki

W wybrane weekendy Pałac Kultury Zagłębia planuje udostępniać również – jeszcze niepublikowane – nagrania z koncertów zarejestrowanych latem oraz nowe projekty muzyczne o tematyce świątecznej. Wszystko to na pałacowym fanpage’u na Facebooku, grupie #kulturanakwadracie oraz kanale YouTube.

Informacja dla osób niecierpliwych - już teraz dostępnych jest do obejrzenia ponad 160 filmów, które powstały podczas wiosennej kwarantanny społecznej. Wśród nich znajdują się relacje z koncertów, wystaw, spektakli i warsztatów zdalnych - Wirtualne Archiwum PKZ.