Repertuar

Wirtualne 63. urodziny

Autor: Olaf Otwinowski

11 stycznia Pałac Kultury Zagłębia skończył 63 lata! To właśnie tego dnia pierwszy raz otwarto drzwi monumentalnego gmachu, który od lat służy ludziom krzewiąc kulturę i sztukę. Pałac przez lata stał się prawdziwym centrum kultury - domem dla wielu znaczacych wydarzeń kulturalnych, jak również dla początkujących artystów, którzy rozwijają swoje talenty pod dachem PKZ.

Co roku urodziny PKZ są okazją do wspólnego spotkania przy muzyce. Hole pałacu są pełne publiczności i gości specjalnych, a na każdym kroku można poczuć prawdziwie przyjacielską, wręcz rodzinną atmosferę. Niestety w tym roku - ze względu na pandemię - nie było dane nam się spotkać osobiście, natomiast pierwszy raz od 63 lat impreza urodzinowa odbyła się wirtualnie. Tradycją stało się, że pracownicy PKZ przygotowują coś specjalnego z okazji urodzin. Podobnie było i w tym roku. Efekty poniżej!

Oczywiście to nie wszystko! Urodziny Pałacu Kultury Zagłębia nie mogłyby się odbyć bez koncertu! Dlatego zapraszamy do oglądania występu Dombrova Piano Duo. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk - dwóch znakomitych pianistów z Dąbrowy Górniczej zaprezentowało koncert Toast na cztery ręce, w którym znalazło się również kilka utworów z ich debiutackiej, świeżej płyty Klasycznie i Rozrywkowo!

Dziękujemy, że choć osobno, to razem z nami byliście tego dnia w mediach społecznościowych!