Repertuar

Wernisaż i wystawa prac Andrzeja Piechy

Autor: Beata Maro

Zblizający się rok 2016, to czas świętowania jubileuszu stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Będzie on obfitował w wydarzenia kulturalne, jak i wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest wystawa prac Andrzeja Piechy, która powita Nowy Rok w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia.

Andrzej Piecha urodził się 12 grudnia 1950 roku w Sosnowcu. Był samoukiem, swoją przygodę  z malarstwem rozpoczął w okresie stanu wojennego. Jego pasja do malarstwa przerodziła się w fascynację i nieustanne dążenie do kształtowania swojego warsztatu. Andrzej Piecha ma na koncie 63 wystawy zbiorowe i 48 wystaw indywidualnych. Od 2001 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Katowickiego. Zmarł 11 stycznia 2013 roku. 

Malarstwo Andrzeja Piechy zdecydowanie zasługuje na Państwa uwagę. Artysta na obrazach kreuje świat pełen tajemnicy, czasem z pogranicza snu i jawy. Oprowadza widza po swoich lękach i dramatach odgrywając te sceny na jego oczach. Nie wystarczy jedno spojrzenie na obraz aby zrozumieć jego sens, trzeba zagłębić się w ten świat i dać w niego wciągnąć za rękę.

Wystawę jego prac zainauguruje wernisaż, który odbędzie się 15 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00

Zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

tekst: Kamila Skowron

Zapraszamy rownież na seanse filmowe do kina Kadr, bo tam już teraz można podziwiać jeden z wyjątkowych obrazów Andrzeja Piechy, który tworzy „Galerię jednego obrazu"