Relacje

Weekend z pogodą w kratkę

Autor: Olaf Otwinowski

Choć trzeba przyznać, że pogoda w ubiegły weekend była kapryśna, to i tak udało się zrealizować 50% zaplanowanych wydarzeń w plenerze. Pozostała połowa odbyła się w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. 

Weekend z atrakcjami Pałacu Kultury Zagłębia i miasta Dąbrowa Górnicza rozpoczął się w czwartek 8 lipca od pierwszego koncertu cyklu Muzyczne podróże przez świat, podczas którego usłyszeliśmy kubańskie rytmy w wykonaniu Mili Moreny i zespołu Fortet. Był to pierwszy tego typu koncert w zrewitalizowanym Parku Podlesie.

Dzień później pogoda ponownie dała o sobie znać, przez co koncert cyklu Muzyka nad wodą w wykonaniu San Luis Tango został przeniesiony do wnętrz dąbrowskiego pałacu. Tego samego dnia miał odbyć się również seans Letniego Kina Plenerowego w Tucznawie, jednak koniec końców został odwołany. 

Sobota należała do grupy Jurassic Gypsy Quartet, która zagrała w Parku Zielona w ramach cyklu w Zieloną gramy. Kilka godzin później w Parku Hallera, na plenerowym wielkim ekranie odbył się pokaz filmu Poznajmy się jeszcze raz.

Niedziela ponownie miała upłynąć pod szyldem Parku Podlesie, niestety burza przegoniła orkiestrę rozrywkową Sojka Band na główną scenę PKZ!

Kolejny weekend przed nami! Więcej informacji TUTAJ.

Fot. Marek Wesołowski