Relacje

Weekend z PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Weekend z Pałacem Kultury Zagłębia rozpoczął się wraz z piątkiem tj. 4 października. Tego dnia pracownicy PKZ wystawili dwukrotnie spektakl muzyczny Dom murem podzielony. Dzień później w pałacu odbył się jesienny szafing, a w niedzielny poranek dzieciaki mogły wziąć udział w przedstawieniu kabaretowym w ramach Niedzielnych Poranków Teatralnych na scenie PKZ Domu Kultury Ząbkowice!

Ubiegły piątek dla niektórych pracowników pałacu stał pod znakiem przygotowań i wysiłku scenicznego. Wszystko za sprawą kolejnych odsłon spektaklu Dom murem podzielony w reżyserii Jarosława Cyby. Nasi aktorzy zagrali tego dnia dwukrotnie – przed południem dla lokalnych szkół oraz wieczorem dla lokalnej publiczności. Ich spektakl to swoista lekcja historii, która ukazuje dwa oblicza Polski: jedno z szarych czasów PRL, drugie po transformacji ustrojowej. To ukazanie pragnienia wolności za pomocą muzyki.

Sobota z PKZ to Szafa Dzieciaka. Kolejna z edycji szafingu, który odbywa się dwa razy do roku w przestrzeniach pałacu, łącząc ze sobą to co przyjemne (koncerty, seanse filmowe, warsztaty dla dzieci) z tym co pożyteczne (zakup ubranek i akcesoriów dla najmłodszych). W czasie, gdy dzieciaki brały udział w m.in. koncercie i warsztatach muzycznych Ani Brody, ich rodzice buszowali wśród 86 szafingowych stoisk. Nie zabrakło również filmów Toy Story 4 oraz Król Lew w Kinie Kadr, a także tradycyjnej bawialni dla dzieci i sali z warsztatami plastycznymi.

Niedziela to Niedzielne Poranki Teatralne w PKZ Domu Kultury Ząbkowice. Tym razem nietypowe, gdyż na scenie DKZ zaprezentował się Cyrk Partolini! Pierwsze w Polsce przedstawienie kabaretowe dla dzieci przyciągnęło do placówki PKZ tłumy rodziców z pociechami. Nic dziwnego, było zabawnie, pouczająco i interaktywnie – wielkie brawa dla Kabaretu DNO, który stworzył widowisko dla najmłodszych!

Fot. Marek Wesołowski