Relacje

Weekend pod znakiem kultury

Autor: Olaf Otwinowski

Szkoda, że weekend już za nami, zwłaszcza że mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i okolic mogli wziąć udział w kolejnych odsłonach cyklów Muzyka nad wodą, w Zieloną gramy, Przez te parki zielone oraz w Letnim Kinie Plenerowym.

W piątek 6 sierpnia na Miejskiej Plaży Pogoria III odbył się kolejny z koncertów cyklu Muzyka nad wodą, a w świat piosenki przedwojennej zabrała nas Mała Orkiestra Dancingowa. Tego samego dnia odbył się seans Letniego Kina Plenerowego przy Bibliotece w Strzemieszycach Wielkich.

W sobotę 7 sierpnia odbył się pierwszy plenerowy koncert kameralny w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka! W Kręgu Tanecznym Parku Zielona wystąpił Kwartet Saksofonowy Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Sobotniego wieczora dąbrowska publiczność miała również okazję obejrzeć film Climax w ramach Letniego Kina Plenerowego w Parku Hallera.

Niedziela należała do Miejskiej Orkiestry Dętej, która wystąpiła z utworami muzyki filmowej z wokalistami Fundacji Wygrajmy Razem.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato!

Fot. Marek Wesołowski