Relacje

Walentynkowo i karnawałowo

Autor: Olaf Otwinowski

Ubiegły weekend w Pałacu Kultury Zagłębia minął pod znakiem Walentynek oraz Rodzinnego Balu Karnawałowego W Krainie Brzechwy.

Walentynki w PKZ nie mogły obejść się bez muzyki. Z okazji święta zakochanych na głównej scenie pałacu zaprezentowała się Kasia Lins z zespołem. Koncert odbył się z publicznością na scenie, co wpłynęło na wyjątkową, kameralną iście walentynkową atmosferę. Kasia Lins wykonała utwory ze swojego albumu Wiersz Ostatni i był to ostatni koncert z piosenkami ze wspomnianej płyty. Publiczność bawiła się znakomicie, a po koncercie przyszedł czas na zdjęcia i autografy.

Dzień później tj. 15 lutego w kompleksie sal Agora odbyła się kolejna edycja Rodzinnego Balu Karnawałowego. Tematem przewodnim tegorocznego balu były postacie z bajek i wierszy Jana Brzechwy. Nie brakowało tańców, animacji dla całej rodziny oraz warsztatów plastycznych. Dzieciaki mogły wykonać m.in. naszyjnik z guzików, czy broszkę z kolorowych kamyczków i koralików. Dobrą zabawę zapewnili animatorzy – Weronika Kolbiarz, która wcieliła się w roztańczoną biedronkę oraz Jarek Cyba w stroju Filipa Golarza oraz samego Pana Kleksa. Dodatkową atrakcją był pokaz laserowy pewnej małpki, a dokładnie Sebastiana Witasa. Było fantastycznie.

Fot. Karolina Pazera, Marek Wesołowski