Relacje

Wakacje tuż, tuż, a w Helikonie....

Autor: Magdalena Koziak

10 czerwca 2016 r., w Klubie Osiedlowym Helikon miał miejsce wieczór muzyczny pt. "Wakacji czas…", który był podsumowaniem sezonu kulturalnego 2015/2016 w tejże placówce.

Nietypowość tego koncertu określiła sama liczba wykonawców, która sięgała sumy prawie pięćdziesięciu osób, bo oprócz chóru "Zorza" wystąpili soliści i zespoły wokalne działające w klubie. Charakter koncertu był iście wakacyjny.

Dominowały tutaj energetyczne, wesołe i pełne optymizmu utwory o niebanalnej linii melodycznej. Zaletą tego koncertu była również ich różnorodność stylistyczna. Widzowie mogli usłyszeć zarówno utwory klasyczne jak i piosenki skierowane do różnej wiekowo publiczności. Wszystko to miało  na celu pozytywnie nastroić odbiorców na zbliżające się wakacje oraz pokazać  możliwości wokalne wykonawców, zachęcając tym samym zdolnych i chętnych do rozwijania swoich zainteresowań wokalnych osób, do uczestnictwa w zajęciach wokalno-muzycznych w przyszłym sezonie kulturalnym.

Jednym z miłych akcentów tego koncertu był list od Prezydenta Dąbrowy Górniczej - Pana Zbigniewa Podrazy, skierowany do wszystkich wykonawców i publiczności, życząc im miłego odbioru i wesołych wakacji. Koncert zakończyła piosenka finałowa pt. Co ty na to że lato tuż, tuż w wykonaniu wszystkich artystów.

Całość została przygotowana przez E. Kaźmierską i J.Kołodzieja.
 

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Kaźmierska