Relacje

Urodzinowe koncerty już za nami

Autor: Beata Maro

Dwa ostatnie dni upłynęły pod znakiem świętowania kolejnych urodzin Pałacu Kultury Zagłębia. 58 lat działalności tego wyjątkowego obiektu uczczono koncertowo. W niedzielny i poniedziałkowy wieczór na scenie Sali Teatralnej wystąpił zespół Big Będzin Band oraz soliści przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej. Bezpłatne wejściówki na koncerty rozeszły się błyskawicznie.

W niedzielę, 10 stycznia na scenie pojawił się zespół Big Będzin Band pod batutą Romana Hyli, który zapewnił publiczności dużą dawkę rozrywki. W pierwszej części koncertu, widzowie usłyszeli kolędy w przeróżnych aranżacjach.  Z kolei w drugiej części ze sceny rozbrzmiały hity muzyki filmowej. Widzowie usłyszeli m.in. muzykę z  filmu „James Bond”, „Różowa Pantera”, „Rocky”, serialu „40-latek”, a nawet muzykę z sagi „Gwiezdne Wojny”.
W repertuarze nie zabrakło przebojów Luisa Armstronga  „Wonderfull world” oraz „Baby it’s cold outside”, jak również utworu „Blue Christmas” Elvisa Presleya oraz „Hit the road Jack” Raya Charlesa. Wszystko to w wykonaniu utalentowanych muzyków i wokalistów: Dominiki HameryŁukasza Grzomby.
Członkom zespołu nie brakowało poczucia humoru i energii. Na scenie rozegrała się nawet walka bokserska oraz scena z filmu James Bond.

Z kolei poniedziałkowy wieczór należał do Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej oraz trójki znakomitych solistów: Agaty Widery, Grzegorza Roguta oraz Pawła Ślusarza.
Widzowie usłyszeli najpiękniejsze utwory musicalowe, arie oraz duety operowe i operetkowe m.in. Arię Adeli z operetki „Zemsta Nietoperza”, walce Johanna Straussa, utwór „Usta Milczą” z operetki „Wesoła Wdówka" Franciszka Lehara, „Gdybym był bogaty" z opery  „Skrzypek na dachu", a także „Time to say goodbye” oraz „Brunetki Blondynki”.
Na gości urodzin czekały również dwie niespodzianki. W trakcie koncertu  wśród publiczności rozlosowano karnet  dla dwóch osób upoważniający do wstępu na wydarzenia organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia do końca sezonu. Z kolei w przerwie koncertu na widzowie mogli wznieść urodzinowy toast przy dźwiękach harfy i fagotu.

Zarówno podczas niedzielnego jak i poniedziałkowego wieczoru, widzowie mieli okazję obejrzeć fragmenty wywiadów przeprowadzonych z gwiazdami występującymi na scenie Pałacu Kultury Zagłębia, które podzieliły się swoimi wrażeniami i wspomnieniami z Dąbrowy Górniczej. Zaś w głównym  holu stanęła wystawa prezentująca wpisy artystów goszczących w Pałacu Kultury Zagłębia w 2015 roku, którą można było podziwiać w oczekiwaniu na urodzinowe koncerty.

Wszystkich Państwa już dziś zapraszamy na kolejny urodziny Pałacu Kultury Zagłębia już w przyszłym roku.   

Zdjęcia: Dariusz Nowak