Relacje

Trzy pokolenia w programie Sto na sto

Autor: Magdalena Koziak

Po dziewięciu edycjach programu Sto na sto, w którym zaprezentowano 63. wyjątkowych mieszkańców naszego miasta, w roku jubileuszowym Dąbrowy Górniczej, tym razem (Klub Helikon, 3 czerwca) promocja trzech pokoleń utalentowanej artystycznie Dąbrowskiej Rodziny.

Bohaterami tej prezentacji byli: Anna Nawłoka, Alicja Kulik ( z domu Nawłoka) oraz najmłodsze pokolenie – Joanna i Krzysztof Kulik.

Jako pierwsza, wystąpiła Joanna, w brawurowo wykonanym układzie tańca nowoczesnego, zdobywając swoimi umiejętnościami gorące brawa publiczności.

Brat Joanny – Krzysztof Kulik, zaintrygował  widownię interesującą wystawą zdjęć "Śladami historii Dąbrowy Górniczej, czyli fotografia –środkiem przekazu” oraz  ciekawą prelekcją audiowizualną na temat unikatowych obiektów naszego miasta, zasługujących na szczególną uwagę w roku jubileuszu stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej.

Recital standardów światowych w wykonaniu Alicji Kulik, był prawdziwą atrakcją wieczoru, a „perełki rękodzieła”, których autorką była Anna Nawłoka, stanowiły doskonałe tło prezentacji, świadczącej o niezwykłej wrażliwości estetycznej, kreatywności artystycznej i imponującej pasji całej Rodziny – z Dąbrową Górniczą w tle.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny