Relacje

Trasa św. Mikołaja po placówkach PKZ

Autor: Małgorzata Fert

Zgodnie z kalendarzem dzień św. Mikołaja przypada 6 grudnia, jednak trasa czerwonego ulubieńca wszystkich dzieci po placówkach PKZ trwała cały tydzień. Obfitowała w wiele niespodzianek i magicznych wrażeń!

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych wybrały się do Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie obejrzały spektakl 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem. Każdy miał okazję do wymieniania kilku słów ze św. Mikołajem i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dzieci otrzymały również słodkie paczki, o których zawartość zadbali darczyńcy.

Klub Osiedlowy Krąg zorganizował spektakl interaktywny Grunt to choinka rodzinka, niosący piękne przesłanie, że w czasie świąt (i nie tylko) najważniejsza jest bliskość drugiego człowieka. Tradycji musiało stać się zadość, po przedstawieniu dzieci odwiedził wspaniały gość – św. Mikołaj. Rozdał prezenty, zrobił sobie wspólne zdjęcia, a potem odjechał saniami zaprzęgniętymi w czerwononose renifery, by odwiedzić kolejne dzieci, w kolejnych placówkach...

W PKZ Domu Kultury Ząbkowice najmłodsi z okolicznych przedszkoli obejrzeli 2 spektakle świąteczne w wykonaniu grupy EDO. Dzień później odbyło się przedstawienie muzyczne W pracowni Świętego Mikołaja, w którym uczestniczyli uczniowie SP nr 21 i nr 22. Wspólnie odkryliśmy sekret najpilniej strzeżonej pracowni na świecie! Okazało się, że najwspanialsze prezenty produkuje się w starym, magicznym kredensie, który ożywa po dwunastu uderzeniach zegara. Spektakl z wartko toczącą się akcją, pełen dynamicznych piosenek, zabawnych perypetii i nietuzinkowych dialogów dostarczył wszystkim wielu niesamowitych wrażeń. W placówce odbyło się również spotkanie Magiczny wieczór z Elfem i wizytą św. Mikołaja - w trakcie którego były wspólne zabawy taneczne z w/w bohaterami oraz oczekiwane przez wszystkie dzieci prezenty.

W Klubie Osiedlowym Unikat, aby zasłużyć na podarunek należało przejść Mikołajowy Kurs Elfa. Specjalny wysłannik Świętego - Elf Teofil wprowadził dzieci w arkana swojego rzemiosła. Takie czynności jak wrzucanie prezentów do komina, dźwiganie ciężkich pakunków, a nawet ekstremalne czołganie przez wąski tunel z prezentem w zębach, nie było niczym trudnym dla naszych uczestników. Wszyscy przeszli kurs śpiewająco i otrzymali zasłużony prezent od zachwyconego Świętego.

Mikołajkowy maraton w placówkach Pałacu Kultury Zagłębia dobiegł końca. Mamy nadzieje, że spełniły się wszystkie dziecięce marzenia. A darczyńcom: URSA Sp. z o.o., PPHU Aglas, Sarpi Dąbrowa Górnicza Sp. z o. o., JSW KOKS SA oraz BTS Sp. z o.o. w imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy.

Fot. K. Książek, E. Latos, G. Ormianin, K. Pazera, M. Wesołowski