Aktualności

Tajniki Muzyki - program edukacyjny

Autor: Olaf Otwinowski

Tajniki Muzyki - nowy program edukacyjny, którego celem jest popularyzacja wiedzy o muzyce wśród uczniów szkół podstawowych. Jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem szkolnego programu edukacji muzycznej. Rozbudza zainteresowania, wrażliwość i potrzebę kontaktu z muzyką. Tematyka i formy realizowanych zajęć przygotowują również młodych odbiorców do udziału w wydarzeniach muzycznych. Zajęcia są opracowane i prowadzone przez profesjonalnych muzyków i pedagogów związanych z Filharmonią Śląską.

Program „Tajniki muzyki” obejmuje:

  • warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne dają szansę poznać muzykę od strony praktycznej – poprzez słuchanie, interpretowanie, tworzenie. Na uczestników czeka duża dawka dobrej zabawy i cennej wiedzy.

  • kameralne koncerty umuzykalniające

Kameralne koncerty w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej w atrakcyjny i przystępny sposób popularyzują muzykę klasyczną wśród dzieci. Podczas spotkań przybliżana jest twórczość słynnych kompozytorów, prezentowane są instrumenty muzyczne, prowadzone są zabawy z muzykami.

  • koncerty symfoniczne

Koncerty symfoniczne udowodnią, iż kojarzona z ciężarem i powagą muzyka klasyczna podana w ciekawej formie, może brzmieć świeżo i atrakcyjnie dla młodego odbiorcy. Część muzyczna uzupełniona jest komentarzami wyjaśniającymi rozmaite aspekty prezentowanych utworów oraz przedstawiającymi ich kompozytorów. Dzieci wciągane są do wspólnej zabawy i interakcji z muzykami. Udział w koncercie jest doskonałym przygotowaniem do świadomego uczestnictwa w wydarzeniach muzycznych, uczy rozumienia i odbioru sztuki.

 

Dodatkowe informacje, terminy spotkań, zapisy, kontakt:

Edyta Piekoszewska tel.: 32 733 88 15; 608 334 224

mail: edyta.piekoszewska@palac.art.pl