Relacje

Szafa pełna wrażeń

Autor: Grzegorz Drygała

W minioną sobotę już po raz trzeci w Pałacu Kultury Zagłębia odbył się dziecięcy szafing pod nazwą „Szafa dzieciaka”. Akcja, której pierwszą edycję zorganizowano wiosną ubiegłego roku, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Jest to znakomita okazja, aby w ekologiczny i ekonomiczny sposób pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i skompletować dziecku wyprawkę na wiosnę. A było w czym wybierać. Prawie 60 stoisk szafingowych oferowało min: ubrania, buty, książki, płyty, zabawki, maty edukacyjne, gry, foteliki, nosidełka, pościel, rowerki, wózki i inne akcesoria dziecięce. Uczestnicy akcji wymieniali się, kupowali, sprzedawali.

W czasie gdy dorośli zajmowali się dziecięcymi szafami, ich pociechy nie miały czasu na nudę. Na sali teatralnej najmłodsi widzowie obejrzeli spektakl „Kot w butach” w wykonaniu Teatru Ludowego z Krakowa. Trwały różnorodne warsztaty, zajęcia i zabawy dla dzieci. Do samego końca imprezy najmłodsi nie opuszczali zorganizowanej na ten dzień bawialni. Nie zabrakło również seansu w kinie. 

Na zakończenie właściciele stoisk szafinogowych hojnie odpowiedzieli na pomysł przekazania rzeczy dziecięcych do jednego z katowickich domów dziecka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

Chociaż wiosna dopiero się rozwija my już dzisiaj zapraszamy na kolejną – jesienną edycję „Szafy dzieciaka”.

Tekst: Edyta Piekoszewska
Zdjęcia: Grzegorz Drygała