Repertuar

Świętujemy Dzień Kobiet

Autor: Edyta Piekoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się kilka wydarzeń, na które zapraszamy nie tylko panie. Oto wybrane propozycje:

Już 6 marca w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie o godz. 17.00 rozpocznie się impreza "Babę zesłał Bóg", podczas której wystąpi Wokalny Zespół Muzyki Rozrywkowej „I to się ceni”. Zespół został założony we wrześniu 2009 roku. Na samym początku w jego składzie znajdowało się 5 dziewczyn. Z miesiąca na miesiąc jednak dołączały nowe osoby i tak w roku 2011 w jego składzie znalazło się 16 osób. Zespół wykonuje muzykę rozrywkową w nietypowych wielogłosowych aranżacjach.

Następnego dnia, czyli 7 marca o godz. 17.00 w Domu Kultury PKZ w Ząbkowicach, odbędzie się koncert pod nazwą „Za zdrowie Pań”. W wykonaniu grupy „Hyde Park” usłyszymy między innymi piosenki Boba Dylana, Leonarda Cohena, The Beatles. Wystąpi również duet gitarowy „Taboo” w repertuarze autorskim oraz grupa „Street" w repertuarze coverowym. Gościem specjalnym będzie Przemysław Smolarski - finalista programów telewizyjnych "Bitwa na głosy" i "Voice of  Poland".

W tym samym czasie - 7 marca o godz. 17.00 w Klubie Osiedlowym Helikon rozpocznie się wernisaż wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet, pod nazwą „Grzeszna i święta”. Pełną kontrastów i złożoności naturę kobiet ukazują w szczególny sposób autorki wystawy: Henryka Orzeł, Jolanta Palczyńska i Mira Leonhart – reprezentujące sekcję plastyczną Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Podczas wernisażu nie zabraknie literackiej analizy kobiecej duszy w utworach utalentowanej poetki Zdzisławy Franciszki Kubali. Ogniste czardasze w wykonaniu Karoliny Kołodziej (skrzypce) i Jerzego Kołodzieja (fortepian) nawiążą symbolicznie do temperamentu płci pięknej. Przewidziano również liczne niespodzianki i konkursy. Wystawę będzie można zwiedzać w Helikonie do 27 marca.

„Muzyka jest kobietą” – pod taką nazwą 8 marca o godz. 17.00 odbędzie się koncert w sali teatralnej PKZ. W programie wykonane będą utwory klasyczne i rozrywkowe w wykonaniu Chóru Zorza i solistów. Wystąpią: Agata Widera, Henryka Piwowarska, Marta Gabryś, Agnieszka Szczypka, Karolina Żelichowska, Magdalena Kleszcz, Gabriela Oleksy, Magdalena Drożdż – Szczypka, Klaudia Szczepanik, Grzegorz Kawalec, Czesław Tustanowski, Rafał Kozieł i Łukasz Baruch. Na skrzypcach zagra Weronika Milik, przy fortepianie – Jerzy Kołodziej. Koncert w opracowaniu muzycznym Elżbietay Bartosik – Kaźmierskiej.