Aktualności

Święto Kina w KADRZE

Autor: Olaf Otwinowski

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej. W studyjnym Kinie KADR w Pałacu Kultury Zagłębia zostaną wyświetlone w tych dniach tytuły: Serce Miłości oraz Morderstwo w hotelu Hilton.

Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: Cichą Noc Piotra Domalewskiego czy Najlepszego w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Polskie kino ma co celebrować, a w akcji biorą udział sieci kin Cinema City, Helios, Multikino i Cinema 3D oraz kina niezależne, zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary.

Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek.

Patronem medialnym Święta Kina jest Polsat i RMF FM.