Relacje

Świetlicowy Dzień Dziecka

Autor: Magdalena Koziak

Dzień Dziecka obchodziły także dzieci w świetlicach środowiskowych, a więc na zielonych terenach naszego miasta.

W Kuźniczce Nowej odbył się 1 czerwca na wesoło i sportowo. Świetlica zorganizowała szereg atrakcji między innymi biegi w workach, skoki dziwne, zabawy z mikrofonem, konkurencje
z balonikiem, puszczanie baniek mydlanych itp.

Mimo deszczowej pogody udało się rozegrać mecz piłki nożnej oraz przeprowadzić na boisku kilka plenerowych zabaw. Aura spłatała nam figla ale i tak było miło i wesoło a widać to na zadowolonych i uśmiechniętych buźkach dzieci.

W Strzemieszycach Małych gwoździem imprezy były twórcze warsztaty plastyczne, podczas których młodzi artyści malowali piaskiem „obrazy ulotne jak motyle” oraz własnoręcznie wykonywali torby z wybranym przez siebie motywem.

Świetlica Środowiskowa w Błędowie i LKS „Tęcza” Błędów przygotowały dla dzieci wiele atrakcji z okazji ich święta.

W tegorocznych obchodach Dnia Dziecka udział wzięły także dzieci z Łośnia i Łęki.
Swoje nabyte umiejętności w trakcje zajęć „piłkarskiej szkółki dla dzieci i młodzieży” prezentowali jej uczestnicy podczas rozegranego meczu. Nie zabrakło sportowych emocji i ducha szlachetnej rywalizacji. Były także zajęcia artystyczne i sportowe. Dzieci mogły wziąć udział  w warsztatach plastycznych. Mogły skorzystać ze zjeżdżalni. Kulminacyjnym momentem całej imprezy było przybycie wozów Państwowej Straży Pożarnej w D.G. każdy maluch na chwilę mógł zasiąść za kierownicą strażackiego samochodu, poznać jego wyposażenie itp.

Najwięcej i najbardziej oblegana była strażacka drabina z koszem, z której to wysokości  ok. 37m. dzieci podziwiały panoramę Błędowa i okolic. Na wszystkich czekał poczęstunek i zabawa przy muzyce. Impreza przyciągnęła całe rodziny. Cieszymy się, że przygotowane przez nas atrakcje przypadły do gustu najmłodszym, jak i tym nieco starszym uczestnikom imprezy.

Całość uroczystości uwieńczył grill ze smakowitymi kiełbaskami.

Wszyscy uczestnicy świetnie, twórczo oraz smakowicie wspólnie bawili się w tym dniu, jak przystało na ich święto. 

Zdjęcia: materiały świetlic środowiskowych