Relacje

Święta Cecylia zstąpiła do Dąbrowy

Autor: Olaf Otwinowski

Święta Cecylia - patronka chórzystów, muzyków, organistów, lutników oraz innych wykonawców wokalno-muzycznych. Jej święto przypada 22 listopada i jest dniem, kiedy w Domu Kultury PKZ Ząbkowice zrzeszają się wielbiciele i pasjonaci muzyki chóralnej, którzy bawią się i śpiewają podczas Wieczoru Cecyliańskiego w gronie zaproszonych gości.

Podobnie było wczoraj, w trakcie VI edycji Cecyliady, podczas której wystąpiły chóry z terenu Dąbrowy Górniczej, a zwłaszcza te śpiewające na co dzień w placówkach i siedzibie Pałacu Kultury Zagłębia. W repertuarze chórów znalazły się zarówno spokojne, jak i te bardziej żywiołowe aranżacje znanych utworów w akompaniamencie organ, pianina, akordeonu i saksofonu. Całe wydarzenie charakteryzuje się niezwykle rodzinną i ciepłą atmosferą oraz wspólną chwilą zapomnienia o troskach dnia codziennego. VI Wieczór Cecyliański obfitował w muzykę, brawa i emocje, a zakończył się wręczeniem upominków z rąk Dyrektora PKZ - Małgorzaty Majewskiej.

Na koniec przypomnijmy sobie słowa prezydenta miasta - Zbigniewa Podrazy, że wydarzenie to zasługuje na miano festiwalu. Festiwalu nadzwyczaj rozśpiewanego.

Fot. Marek Wesołowski