Relacje

Światowy Dzień Wody

Autor: Magdalena Koziak

Podobno "dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody (rzeki)", jednak Światowy Dzień Wody na stałe zagościł w kalendarzu imprez Klubu Osiedlowego Krąg.

Dlaczego ścieki? to hasło przewodnie 2017 r. Globalnie, zdecydowana większość ścieków pochodzących z naszych domów, miast, zakładów przemysłowych i rolniczych wraca do środowiska bez oczyszczania lub ponownego wykorzystania - zanieczyszczając środowisko
i tracąc cenne składniki odżywcze oraz inne materiały, które można odzyskać.

Zamiast marnować ścieki, musimy zredukować ich ilość i ponownie je wykorzystać. W naszych domach możemy ponownie wykorzystać szarą wodę w ogródkach i na działkach. W naszych miastach, możemy oczyszczać i ponownie wykorzystywać wodę na terenach zielonych. W przemyśle i rolnictwie, możemy oczyszczać i ponownie wykorzystywać uzdatnioną wodę
w systemach chłodzenia lub do nawadniania. (źródło: http://www.dabrowskie-wodociagi.pl/swiatowy-dzien-wody.aspx)
 
W Klubie, jak co roku, odbyły się gry, zabawy, konkursy, które pomagają dzieciom zrozumieć jak ważna jest dla nas woda, podnieść świadomość ekologiczną oraz poprzez ciekawostki - przybliżyć fakty, mity i przysłowia związane z wodą.
Jak zawsze było dużo dobrej zabawy, a w powietrzu wisiał duch zdrowej rywalizacji.
 
Wszystkie dzieci zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Dąbrowskie Wodociągi, za co serdecznie dziękujemy.
 
Dzień Wody ma uświadamiać jak istotnym bogactwem dla ludzkości jest woda, bo woda to przecież życie.
 
Zdjęcia: Martyna Nowak, Magdalena Koziak