Kino

Styczeń 2016 w kinie Kadr...

Autor: Grzegorz Drygała

Styczeń 2016 roku w kinie Kadr upłynie pod znakiem filmów krótkometrażowych i kilku ciekawych premier filmowych.

Zaczynamy 2 stycznia dwoma mocnymi obrazami. Pierwszy z nich, to mroczny duński dramat „Tajemnice Bridgend” - w roli głównej Hannah Murray (gwiazda serialu „Gra o tron”). O 19.30 zaprezentujemy najlepszy hiszpański film roku 2015, czyli obraz pt. „Stare grzechy mają długie cienie”. Film ten zdobył aż 10 statuetek Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych GOYA.

W drugim tygodniu o 17:00 zapraszamy na musical „Córki Dancingu”, czyli jeden z najoryginalniejszych polskich debiutów ostatnich lat. Agnieszka Smoczyńska - reżyserka - za ten film zdobyła dwie nagrody na ostatnim festiwalu w Gdyni. O 19:30, coś z zupełnie innej beczki, czyli „Zupełnie Nowy Testament” - pełna gagów i absurdalnego humoru komedia utrzymana w stylu „Amelii”, w reżyserii Jaco Van Dormaela. Film ten już trafił na oscarową shortlistę w kategorii Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

W ramach repertuaru styczniowego zobaczymy jeszcze: „Moje córki krowy” (seans o 17.00 i 19.30) w roli głównej Agata Kulesza. Film ten zdobył nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na festiwalu w Gdyni. Premierowo zagramy Grand Prix Festiwalu w Cannes czyli węgierski dramat „Syn Szawła”, najnowszą produkcję Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” oraz film dokumentalny „Janis” opowiadający historię Janis Joplin.

Na sam koniec miesiąca zapraszamy na niezwykłą komedię Janusza Majewskiego „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” (w roli głównej Maciej Stuhr).

Styczeń, to obok premier filmowych także duża dawka dobrych filmów krótkometrażowych. 14 oraz 28 stycznia pokażemy filmy z 9 Festiwalu Grand OFF. Z kolei 21 stycznia zapraszamy wszystkich „ponuraków” oraz miłośników humoru na 85 minutową dawkę „Comedy Shorts”.

Tworząc repertuar nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych widzach. 16.01 o godzinie 15:00, kontynuujemy cykl „Dzieciaki na horyzoncie”.  Tym razem przedstawimy filmową wersję przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström, a więc film pt. „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”.

W Nowym Roku 2016 składamy Państwu serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji w naszej małej i skromnej sali kinowej, która w 2015 roku przyjęła blisko 15 tysięcy widzów. Dziękujemy.