Kino

Sputnik nad Dąbrową Górniczą

Autor: Grzegorz Drygała

W kwietniowe czwartki o godzinie 19.00 zapraszamy na replikę 9 Festiwalu Sputnik nad Polską. Tym razem zaprezentujemy cztery filmy. Jako pierwszy pokażemy świetny kryminał J.Bykowa pt. Major. Film ten w 2013 roku zdobył II nagrodę na festiwalu „Sputnik”. Dwa kolejne czwartki, to komedie: 8 pierwszych randek oraz Gorzko! 2.  Na zakończenie zapraszamy miłośników filmów wojennych na obraz w reżyserii Kiriłła Bielewicza pt. Jedynka.

Program repliki w kinie Kadr:

07.04 - Major, reż. Jurij Bykow, 2013, 99 min (18+)
14.04 - 8 pierwszych randek, reż. David Dodson, Aleksandr Maliarewski, Rosja, 2012, 87 min (12+)
21.04 - Gorzko! 2, reż. Żora Kryżownikow, Rosja, 2014, 93 min (16+)
28.04 - Jedynka, reż. Kiriłł Bielewicz, Rosja, 2015, 110 min (16+)

Wstęp do filmów poprowadzi Łukasz Tura, autor nieobiektywnego magazynu filmowego "Subiektyw" w Radiu eM.

Bilety: 12 zł

-------------------------------------------------------------------------------

O festiwalu:
Największy na świecie coroczny Festiwal kina rosyjskiego odbywa się w Warszawie, a także w kilkudziesięciu największych miastach Polski (m.in. Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu). Festiwal otrzymał Nagrodę Publiczności WDECHĘ - w kategorii wydarzenie roku 2009, nominowaną przez dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Festiwal "Sputnik nad Polska" krzewi kulturę rosyjska w Polsce. Stanowi doskonała możliwość do przełamywania różnic i obalania stereotypów dzielących Polaków i Rosjan. Festiwal „Sputnik nad Polską” jest projektem niekomercyjnym, dającym polskiej widowni niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z wartościowymi produkcjami, które nie są dystrybuowane w naszych kinach. Po długim czasie zapomnienia rosyjskiej kinematografii polska publiczność ma okazję zapoznać się z twórczością najwybitniejszych artystów zza wschodniej granicy.

Strona festiwalu: www.sputnikfestiwal.pl ; Blog festiwalu: http://sputnik.filmaster.pl