Relacje

Spotkanie świąteczne Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Autor: Małgorzata Fert

W czwartek, 15 grudnia 2016 r. w Pałacu Kultury Zagłębia odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się od świąteczno-noworocznych życzeń złożonych wszystkim obecnym przez Zbigniewa Podrazę – Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Małgorzatę Majewską – Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia, Wojciecha Juroffa – Zastępcę Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Małgorzatę Grabiwodę – Głównego Instruktora Pałacu Kultury Zagłębia.

O oprawę muzyczną zadbał Chór UTW Zielona Nadzieja pod opieką Michała Walkowicza, który na tę wyjątkową okoliczność przygotował świąteczny repertuar. Dla licznie zgromadzonych seniorów wystąpili również utalentowani uczestnicy zajęć ze Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych:

  • Agata Rybak i Paweł Wywrot (instruktor Sandra Sojka),
  • Grupa taneczna "Goja" (instruktor Dominika Grosiak).

Spotkanie zakończyły bożonarodzeniowe życzenia od ks. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza Bazyliki NMP w Dąbrowie Górniczej oraz wspólne rozmowy seniorów przy kawie i smakołykach, na temat obrzędów i zwyczajów związanych z nadchodzącymi szczególnymi dniami. Było świątecznie i bardzo słodko! Panowała ciepła, rodzinna atmosfera.

Wszystkim słuchaczom UTW i ich rodzinom, jeszcze raz życzymy przeżywania w zdrowiu i wzajemnej bliskości nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oby każda chwila tych wyjątkowych dni żyła swym pięknem i dobrocią, a nachodzący nowy 2017 rok obfitował w pogodę ducha i satysfakcję z realizacji osobistych zamierzeń.

Zdjęcia: Kamila Skowron