Repertuar

„Spotkania z przeszłością” w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

Autor: Beata Maro

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie oraz miasto Dąbrowa Górnicza, zapraszają  28 czerwca na imprezę z cyklu „SPOTKANIA Z PRZESZŁOŚCIĄ”.

To wydarzenie promujące historię i prezentujące atrakcje naszego miasta. W wyjątkowej scenerii mieszczącego się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie skansenu, będzie można wysłuchać występów naszych rodzimych zespołów - Sojka Band” i „Swojaki”. Swoje umiejętności zaprezentuje również Miejska Orkiestra Dęta. To także okazja by wykazać się wiedzą na temat miasta w konkursie wiedzy o Dąbrowie Górniczej oraz pośmiać z kawałów opartych na animozjach śląsko-dąbrowskich. Nie zabraknie także smacznych przekąsek. Na wszystkich uczestników festynu czekają zagłębiowskie pieczonki prosto z paleniska.

Niekwestionowaną atrakcją będzie z pewnością eksponowana na terenie skansenu oryginalna chałupa ze Strzemieszyc Wielkich z 1877 roku. Dodatkowo przewidziano  stoiska wystawiennicze z rękodziełem oraz ekspozycję strojów regionalnych. Uczestnicy Festynu będą mogli także wysłuchać wykładu na temat wykopalisk na terenie Dąbrowy Górniczej.

Nie zabraknie zajęć dla dzieci - gry i zabawy plenerowe, puzzle, kącik plastyczny, a także malowanie wielkoformatowe, wybijanie monet, szkoła podróżnika i wiele innych atrakcji z pewnością sprawią, że dzieci nie będzie miejsca na nudę.

Rozpoczęcie festynu już o godzinie 12:00. Zapraszamy do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie (niedaleko Stadionu Śląskiego).

Bilety:

  • 9 zł normalny,
  • 7 zł ulgowy

Chorzów, ul. Parkowa 25, kasa i wejście od strony alei Harcerskiej

Zapraszamy!

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny na Facebooku.