Relacje

Serdeczne życzenia dla mam!

Autor: Magdalena Koziak

Matka to słowo, które brzmi podobnie w wielu językach świata, dlatego kiedy zbliża się 26 maja, wiele osób przywołuje w pamięci najpiękniejsze i najważniejsze chwile spędzone z tą jedyną i ukochaną osobą, która dała nam życie.

Każdy obchodzi Dzień Matki na swój sposób, a Klub Osiedlowy Helikon przygotował koncert, w którym brały udział trzy pokolenia wykonawców.  W podniosłej atmosferze i z wielką atencją wykonali oni piosenki O matce pieśń, Nie ma jak u mamy czy Tylko ty matko. Widać było wzruszenie malujące się zarówno na twarzach wykonawców, jak i odbiorców, którymi w przeważającej liczbie były kobiety.

Na scenie zaprezentował się Non a capella oraz soliści działający w klubie: P. Stąpel, N. Spadło, A. Kulik, A. Herman, M. Herman, A. Nocoń, P. Trzebińska, C. Tustanowski, R. Kozieł, K. Pluskota. W finale wspólnie zaśpiewali piosenkę Serdeczne życzenia, po czym każda matka obecna na sali została obdarowana symbolicznym kwiatem. Całość została przygotowana przez Elżbietę Kaźmierską i Jerzego Kołodzieja.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu, a także obchodów Dnia Matki w innych placówkach Pałacu Kultury Zagłębia.