Relacje

Seniorzy zakończyli rok akademicki

Autor: Małgorzata Fert

W poniedziałek, 6 czerwca 2016 r. "pałacowi" studenci-seniorzy rozpoczęli zasłużone wakacje! Zanim jednak oficjalnie przywitali letnią przerwę w wykładach i zajęciach fakultatywnych, stawili się w Sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016.

Podczas podsumowania całorocznej pracy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie mogło zabraknąć ciepłych słów, gratulacji i podziękowań. Wszystkich zgromadzonych tego popołudnia seniorów, przywitała Małgorzata Majewska – Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia, życząca przyjemnych wakacji oraz nieustannego patrzenia na świat oczami studenta beztroskiego i zakochanego w życiu. Przekazała również ukłony i gorące wyrazy uznania dla wszystkich stale rozszerzających swą wiedzę, od Zbigniewa Podrazy – Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Agnieszki Pasternak – Przewodniczącej Rady Miejskiej. Pani Dyrektor przypomniała, że historia Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Pałacu Kultury Zagłębia, sięga roku 2007 i zachęciła do podjęcia nauki w nadchodzącym 10 – jubileuszowym roku. Ciekawostką jest, że ze 146 zapisanych na pierwszy rok studentów – 28 kontynuuje naukę po dziś dzień. Obecna na uroczystości Marlena Cichy – przedstawicielka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, pod opieką której działa Uniwersytet, życzyła seniorom wielu powodów do radości i dziękowała za całoroczną, wytrwałą współpracę w miłej i sympatycznej atmosferze, zgodnie z przesłaniem "razem możemy więcej". Po słowach wstępnych, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów.

Oprawę artystyczną uroczystości stanowiło widowisko muzyczne pt.: "Kochane melodie", autorstwa Michała Walkowicza. Na deskach Sali teatralnej, wystąpił Chór UTW "Zielona Nadzieja” dyrygowany przez Lucynę Rybak oraz zaproszeni goście: Anna Nocoń – śpiew, Katarzyna Jankowiak – śpiew, Zbigniew Wójcik – akordeon oraz Grupa Taneczna z Przedszkola nr 4a i 34. Zgromadzona publiczność wysłuchała przygotowanego repertuaru i nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Wszystkim szanownym seniorom życzymy pięknego, spokojnego i słonecznego wypoczynku wakacyjnego. Mamy nadzieję, że pełni sił, wigoru i zapału do zdobywania wiedzy, wrócicie w październiku, by w jeszcze liczniejszym gronie rozpocząć kolejny rok nauki! 

Zapisy na rok akademicki 2016/2017 odbędą się w pierwszej połowie września 2016 r.
 

Zdjęcia – Kamila Skowron