Aktualności

Ruszył blog "Za Kulisami"!

Autor: Olaf Otwinowski

Wywiady, recenzje, relacje z imprez oraz making of Pałacu Kultury Zagłębia – to wszystko znajdziecie na nowym blogu „Za Kulisami”. Blogu tworzonym przez ludzi kultury dla ludzi kochających kulturę. Jeśli ciekawi Was co za sceną piszczy, jak organizuje się koncerty i kto za tym wszystkim stoi, to już dziś zajrzyj TUTAJ

Pałac Kultury Zagłębia jest miejscem, przez które co chwilę przewijają się znane postaci ze świata teatru, filmu, sztuki, czy kabaretu. Organizowane są warsztaty,  wystawy, przedstawienia i festiwale. Miejsce tętniące życiem, które za pomocą bloga pokażemy od drugiej strony – „zakulisowej”. Wszystko po to, by przełamać bariery w relacji widz-artysta-załoga PKZ.

Po wejściu na stronę bloga czekają na Czytelnika cztery zakładki:

POSŁOWIE – Dział poświęcony wywiadom – racjonalne (lub nie) odpowiedzi gwiazd na czasami irracjonalne (lub nie) pytania pałacowej ekipy. Zobacz i posłuchaj co do powiedzenia mają (lub nie)  goście PKZ i weź udział (lub nie) w konkursie na oryginalne „pytanie do…”.

PODEJRZANE – Materiały making of. Wejdź na próbę przed występem, zajrzyj do reżyserki, dowiedz się ile rąk jest niezbędnych do postawienia scenografii. Po prostu zobacz co dzieje się za kulisami.

POKĄTNIE – Tajemnice Pałacu… zwiedź jego najciemniejsze zakamarki i poznaj osoby, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie 63 000 m³ kultury.

PORACHUNEK – Ominęło cię jedno z repertuarowych wydarzeń? Nic straconego. Przeczytaj liczne relacje i recenzje, wyraź swoją opinię na temat spektaklu, wystawy bądź koncertu.

Do zobaczenia „Za Kulisami”!