Pałac

Ratujmy życie!

Autor: Magdalena Koziak

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym wyjątkowym dniu Pałac Kultury Zagłębia zaświeci się na niebiesko na znak wsparcia dla wszystkich chorych i cierpiących, a także dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy codziennie walczą o życie milionów ludzi.

Tegoroczne hasła Światowego Dnia Zdrowia to Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne! W tych trudnych czasach pandemii pamiętajmy o tym, by dbać o zdrowie i wzmacniać odporność, nie zapominając o odpowiedniej diecie i codziennej dawce ruchu w otoczeniu przyrody. Jeszcze raz dziękujemy pracownikom służby zdrowia za ogrom ich pracy włożonej w ratowanie ludzkiego życia.

A jeśli już o życiu i przyrodzie – dzisiaj obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Bobrów! Przyjrzyjmy się tym niezwykle pracowitym i pożytecznym zwierzętom i czym prędzej ruszajmy do lasu, by cieszyć się otoczeniem natury i nabierać sił na świeżym powietrzu.

Ku pokrzepieniu, dla wiedzy i relaksu, przygotowaliśmy dla was na naszym blogu garść informacji o tym ciekawym i pożytecznym zwierzaku oraz jego znaczeniu dla naszego miasta https://blog.palac.art.pl/bobr-cenniejszy-niz-zloto/.