Repertuar

Przystanek Wakacje – Strzemieszyce Małe

Autor: Beata Maro

Dziś nasz autobus odwiedził Świetlicę Środowiskową w Strzemieszycach Małych. Wakacje urozmaiciły dzieciom konkursy sprawnościowe i warsztaty plastyczne. Ochotników do zabawy nie brakowało. Wszyscy chcieli zdobyć atrakcyjne nagrody.  Wcześniej jednak musieli się wykazać. Dzieci dzielnie skakały,  łowiły pluszowe morskie stwory z naszego kolorowego basenu,  a potem gdy ten zamienił się w tor przeszkód, pokonywały trasę najszybciej jak tylko potrafiły. Zadanie jednak nie było łatwe. Liczyła się szybkość, zwinność, precyzja i celność. Później przyszła pora na teleturniej „Jaka to melodia", czyli konkurs na znajomość bajek, oraz turniej najdłuższego krzyczenia słowa „wakacjeeee”. Wiele emocji wywołała konkurencja układania sześcianu jedną ręką na czas, w której zmierzyły się dwie drużyny - chłopcy kontra dziewczyny. 
Dodatkową atrakcją były wielkoformatowe warcaby, Jenga oraz ręcznie malowane drewniane Domino.  Oprócz udziału w konkurencjach, każdy mógł wytatuować sobie Spidermana, motylka, kwiatuszka lub co sobie tylko wymarzył, a także otrzymać lub spróbować wykonać samodzielnie zwierzątko z balonów. Jak zawsze popularnością cieszyły się olbrzymie mydlane bańki, a dużo radości sprawiło wszystkim malowanie wielkoformatowe i dekorowanie doskonałych na prezent papierowych toreb.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z Przystanku Wakacje w Strzemieszycach Małych i do odwiedzenia profilu Świetlicy na Facebooku, a już jutro czekamy na Was na Pogorii III koło molo podczas Przystanku Plaża.

Do zobaczenia!