Relacje

Przystanek Wakacje - Okradzionów

Autor: Beata Maro

Każdy ma jakiegoś bzika, a dzieci z Okradzionowa biorące udział w Przystanku Wakacje mają bzika na punkcie dobrej zabawy!

Nawet dająca się wszystkim we znaki temperatura, nie była  w stanie odciągnąć ich od warsztatów artystycznych i konkurencji sportowych. Twarze dzieci szybko nabrały rumieńców. Na szczęście przed słońcem chroniły nas namioty, a na posterunku był też dystrybutor z wodą, która ugasiła pragnienie.
Przystanek rozpoczął się od ozdabiania koszulek i jutowych toreb, które później można było zabrać ze sobą do domu. Najmłodsi zmierzyli się z trudnym wyzwaniem jakim było namalowanie swojej ulubionej postaci z bajek. Prace zostały później ocenione przez jurorów, a nagrody trafiły do zwycięzców. Nikt nie odszedł do domu bez upominku. 
Dużo radości sprawiło wszystkim malowanie instruktorów. Pan Olaf i Pani Kama doczekali się swoich podobizn na wielkoformatowym płótnie. Podobieństwo było widoczne na pierwszy rzut oka. Znalazły się też rysunki przedstawiające wymarzone wakacje, czyli góry, morze i palmy. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim wspólnym dziełem. Miłośnicy słowotwórstwa też znaleźli coś dla siebie. Mogli wziąć udział w grze w Scrabble.

Jaka to melodia? A właściwie jaka to bajka?  Ten konkurs zawsze robi furorę. Dzieci dzielnie odgadywały piosenki z kreskówek chociaż nie zawsze było to łatwe zadanie. Najmłodsi uczestnicy Przystanku Wakacje z chęcią ozdobili drzewa obwinięte streczem. Chyba nigdy wcześniej te drzewa nie były tak kolorowe. Bardzo dużo energii  wykrzesali z siebie zawodnicy rywalizujący w torze przeszkód na czas. Nie zabrakło także ochotników do nauki kręcenia talerzykiem i kolorowymi poikami. Jedną z największych atrakcji był jednak jak zawsze pokaz olbrzymich baniek mydlanych.  

Oj działo się…

Zapraszamy na Przystanek Wakacje w każdy wtorek. Następna stacja -  14.07Kuźniczka Nowa

Przystanek Wakacje to tylko jedna z wielu atrakcji Akcji Lato 2015!

Zdjęcia: Sebastian Witas