Relacje

Przystanek Wakacje odc. 3 – Dom Kultury Ząbkowice

Autor: Małgorzata Fert

Za nami kolejny piękny, lipcowy dzień i kolejny Przystanek Wakacje. We wtorek – 5 lipca – pałacowy bus z uśmiechniętymi od ucha do ucha animatorami, odwiedził Dom Kultury Ząbkowice. Ku naszemu zadowoleniu, i tym razem czekała na Nas licznie przybyła grupa dzieciaków uczestniczących w Akcji Lato 2016 z Pałacem Kultury Zagłębia, z którą spędziliśmy trzy aktywne godziny, wypełnione uśmiechem oraz fantastyczną zabawą!

Wakacyjne spotkanie rozpoczęliśmy od jednej z ulubionych form spędzania przez dzieciaki wolnego czasu – działań artystycznych. Zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i ich koledzy z zapałem przystąpili do ozdabiania toreb, wykazując się przy tym dużą inwencją i zdolnościami plastycznymi. Niektórzy wybrali torby papierowe, inni jutowe – jednak nie materiał na którym pracowali był najważniejszy, a ich dziecięca werwa do tworzenia, wyobraźnia i głowy pełne pomysłów. Gdy jedna część grupy bawiła się w małych projektantów, kolejni uczestniczyli w warsztatach układania obrazków z kolorowych koralików. Powstały m.in. podkładki pod kubki i piękne zawieszki, które dziewczynki od razu dumnie prezentowały na szyjach.

Gdy wszystkie prace zostały już wyczarowane, przyszła kolej na odrobinę ruchu i aktywności fizycznej. Konkurencja sprawnościowa zgromadziła dzieciaki chcące spróbować swoich sił na krętym torze przeszkód. Rywalizacja była na najwyższym poziomie o czym świadczyły znakomite wyniki zawodników oraz wzorowy doping, zagrzewający kolegów do dawania z siebie jeszcze więcej. Pierwszy przystankowy konkurs wygrał Olek, któremu jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Krótka chwila na złapanie oddechu i w rytm radosnej muzyki w tle, płynnie przeszliśmy do kolejnej konkurencji. Tym razem rzucanie do celu woreczkiem. Z pozoru proste zadanie, a tylko nielicznym udało się ustrzelić pożądaną przez wszystkich "piętnastkę". Dogrywka rozegrała się między Julką, Natalią i Olkiem, którzy mogli poszczycić się najlepszymi wynikami. Finaliści zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

Wszyscy uczestnicy Przystanków Wakacje wiedzą, że z Pałacem Kultury Zagłębia nie ma czasu na nudę. Dlatego szybka wymiana woreczków na wędki i emocjonująca rozgrywka o tytuł mistrza łowienia zwierzątek z kolorowego basenu. Uczestnicy mieli 60 sekund, które starali się jak najefektywniej wykorzystać. Najlepszy wynik zanotowała Natalia, która złapała aż 10 zwierzaków. W międzyczasie na trawce odbywał się pokaz ogromnych baniek mydlanych oraz warsztaty kręcenia poi'kami.

Podczas gdy niektórzy oddawali się sportowej aktywności, do naszych instruktorek – Asi i Marysi – ustawiała się kolejka chętnych na wakacyjny tatuaż. Na rączkach i buziach królowały milusińskie kotki, waleczne tygrysy, skorpiony, psy, motyle i postacie ze znanych kreskówek. Gdy tatuaże były już gotowe, dwa kroki dalej na dzieciaki czekała Kalina, która przygotowywała prawdziwe balonowe cudeńka.

Finałem dnia był konkurs plastyczny. Dzieciaki podzielone na kilkuosobowe grupy, chwyciły za farby i pędzle, przystępując do pracy twórczej. Motywem przewodnim były oczywiście wakacje. Powstały piękne wielkoformatowe obrazy, na których po raz kolejny dominowało morze, nad którym najmłodsi uwielbiają spędzać beztroski, wakacyjny czas. Ku naszej radości, jedna z drużyn na swojej pracy przedstawiła PKZ Dom Kultury Ząbkowice, objaśniając, że chwile spędzone na zajęciach organizowanych w ramach Akcji Lato kojarzą im się bardzo radośnie. Komisja Konkursowa jednogłośnie podjęła decyzję, że zwycięzcą zostaje drużyna nr 2, a drużyna nr 1 zostaje wyróżniona za wyjątkowo oryginalną i niebanalną opowieść.

Wszystkim dzieciakom uczestniczącym w Przystanku Wakacje serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do zapoznania się z rozkładem jazdy pałacowego busa. Następny przystanek – Klub Osiedlowy Krąg (12 lipca)!

Fotorelację z Przystanku Wakacje w Tucznawie można obejrzeć tutaj….
 

Zdjęcia – Małgorzata Fert